Zdravé úterý 3. března – online poradna na téma Chronická rána, chronické defekty

Chronická rána je   taková rána, která se i přes několika týdenní terapii nehojí a  z důvodu přítomnosti infekce či jiných přidružených onemocnění přechází do chronické fáze. Nejznámějšími jsou bércové vředy, které jsou projevem chronické žilní nedostatečnosti (insuficience), jejich léčba je zdlouhavá a často problematická. V případě pokročilé ischemické choroby dolních končetin jsou dalším typem chronické rány  arteriální kožní vředy  a v neposlední řadě známé dekubity-proleženiny. Tyto defekty svou dlouhodobostí  mohou představovat velmi  závažný socioekonomický problém.

 

Zajímá vás, jak odborníci ve Fakultní nemocnici Plzeň léčí chronické rány, jaké jsou možnosti  konzervativní a chirurgické léčby, jakou váhu má nutričně vyvážená strava při léčbě ?

Všechny  otázky spojené  s tímto tématem zodpoví vedoucí lékař Chirurgického oddělení FN Plzeň MUDr. Petr Šíma.

Zájemci mohou své dotazy posílat v úterý 3. března v rámci akce Zdravé úterý od 10,00 hod. na www.fnplzen, MUDr. Petr Šíma bude odpovídat v online poradně (CHAT) od 13 do 15 hod.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Stanislav Jetonický napsal:

    Vážený pane doktore, mohl bych se u Vás objednat s nehojící se ránou po úrazové amputaci palce na levé noze, rána je velká asi jako koruna, má granulaci a mírně epiteluje od okrajů, ale hojení je velice pomalé.
    Děkuji za odpověď.
    Stanislav Jetonický, Hrádek u Rokycan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *