Zase téma GIGAFACTORY v Líních. Vláda tlačí na pilu a chce vyšachovat kraj

Vláda tlačí na pilu, z projektu gigafactory v Líních chce vynechat Plzeňský kraj, který z rušení armádního letiště v Líních zrovna nejásá. Přitom hejtmanství mělo mít v celé akci významné místo a mělo být  koordinátorem a zřizovatelem podnikatelského parku. Podle zjištění deníku Právo se teď nové role ujme státní podnik Diamo.

Bourat letiště, vykupovat pozemky a stavět. bude mít tedy na starosti Diamo. To připouští i plzeňský hejtman Rudolf Špoták. „Radši budu vyšachovaný, než abych se pustil do něčeho, co může být špatné,“ řekl. Hejtmanství dalo vládě jasné podmínky. Chtělo, aby byla hotová dopadová studiea také právní analýza týkající se budování infrastruktury. “To momentálně vláda není schopna splnit,“ dodal Špoták.

Volkswagen řekne do konce roku, zda postaví továrnu v Líních, v Polsku, nebo v Maďarsku. Do té doby rozhodně dopadová studie, kterou vláda slíbila 21. října, určitě nebude. To totiž není téma na týdny, ale na měsíce. Bude se projednávat s obcemi, s veřejností, s majiteli pozemků…

Plzeňský primátor Roman Zarzycký si stěžuje na komunikaci s vládou a obává se, aby vláda netlačila svůj záměr proti vůli obcí a obyvatel. Starosta Dobřan Martin Sobotka není vývojem příliš překvapen
Starostu Dobřan Martina Sobotku (Aktivní Dobřany) vývoj situace nepřekvapil. „Změnila se původní koncepce a jde o zónu ryze pro Volkswagen. Je tedy zbytečné, aby v ní figuroval kraj, protože by sloužil záměru, který by ani nemohl ovlivnit. Hejtmanství by státu dělalo jenom služku,“ podotkl Sobotka pro Právo.

(no),ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *