Zase sbírali opilce po ulicích. Mají strážníci vůbec čas na něco jiného?

Plné ruce práce měli o víkendu strážníci s opilými lidmi. Někteří skončili v péči personálu protialkoholní záchytné stanice, jiní zase v péči záchranářů.

V sobotu večer zamířili strážníci kvůli opilci na Jiráskovo náměstí. Muž, kterého na místě našli, se v tu dobu opíral o dopravní značku. Vůbec nekontroloval své chování a v důsledku přemíry vypitého alkoholu nezvládal dostatečně chůzi po svých. Protože měl drobnou ranku na čele, museli ho prohlédnout a ošetřit nejdříve záchranáři. Ze zdravotnického zařízení na Borech vedla cesta osmatřicetiletého Plzeňana na protialkoholní záchytnou stanici.

Po třetí hodině ráno sbírali strážníci opilého muže v Doudlevecké ulici. Třiašedesátiletý muž bez domova reagoval apaticky na bolestivé podněty. Po základní vyšetření ZZSPK byl převezen na interní ambulanci nemocnice Privamed.

Odpoledne si musela hlídka poradit pak s dalším opilcem. Devětapadesátiletý Slovák se povaloval na Americké po chodníku. Strážníkům se svěřil s tím, že celou noc hrál ruletu a pil alkohol. Dechová zkouška u něj prokázala přítomnost 3,11 promile. Vzhledem k tomu, že ho nohy dostatečně neunesly a případným pádem by si mohl způsobit vážné zranění, dopravili ho strážníci do péče personálu záchytky.

Před osmou večer převezli ještě strážníci k vystřízlivění osmatřicetiletého Plzeňana. Muž si ustlal na tramvajové zastávce ve Skvrňanech, hlídka ho musela budit.

O pár minut později se následně vydala hlídka opětovně na Americkou.  K tomuto případu dorazili i záchranáři. Osmadvacetiletý muž, kvůli kterému na místo vyjeli, uváděl, že je mu nevolno a chvilku předtím prodělal epileptický záchvat. Když muži dali strážníci dýchnout, přístroj ukázal hodnotu 3,28 promile. Po provedení ošetření lékařem záchranné služby, byl muž převezen k vystřízlivění na záchytku.

Foto MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *