Za zaplacení odpadu dostanou lidé v Dobřanech tašky

Obyvatelé Dobřan, kteří řádně zaplatí poplatek za odpad na rok 2016, dostanou od města praktický dárek: tři tašky na třídění odpadu. Modrá bude na papír, žlutá na plasty a zelená na sklo.

„Chceme lidem v Dobřanech, Šlovicích i Vodním Újezdu usnadnit třídění odpadů v domácnostech. Tašky budou pevné, omyvatelné, se suchým zipem a unesou až deset kilogramů odpadu. K dispozici máme větší tašky o rozměrech 35 x 50 x 26 centimetrů nebo menší 25 x 40 x 25 centimetrů a dostanou je jak ti, kdo zaplatí v hotovosti na radnici, tak ti, kdo budou platit převodem,“ říká starosta Martin Sobotka.

Tašky poskytla městu autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., která se zabývá organizací a financováním systému zpětného odběru odpadů a obalů. Uhradila polovinu nákladů na jejich pořízení. Druhou polovinu zaplatilo město Dobřany. Touto pomůckou se Dobřany snaží svým obyvatelům usnadnit třídění odpadů.

„Čím více odpadů takto vytřídíme, tím větší finanční prostředky město obdrží od systému společnosti EKO-KOM. Tyhle peníze pak zpátky použijeme v oblasti odpadového hospodářství na krytí nákladů za nakládání s ostatními odpady, které obyvatelé města produkují,“ uzavírá starosta.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *