Za hudbou i příběhy Středozemě a Narnie v sobotu do Bolevce!

Přesně 130. výročí narození autora příběhů Hobita i Pána prstenu J. R. R. Tolkiena a jeho přátelství se spisovatelem C. S. Lewisem připomene plzeňský minifestival Tolkien + Lewis- a písně Středozemě.

Kdo by neznal slavného Pána prstenu, ale malé, chlupaté a šikovné Hobity? Nebo mocného lva Aslana z Letopisů Narnie? Jak zní písně bájné Středozemě? Hudbu elfů, Hobitů i dalších Středozemských bytostí stejně jako obě zmíněná díla i jejich autory připomene plzeňský Tolkien – Lewis minifestival, který se koná v sobotu 19. 11. 2022 od 14 h jako součást Plzeňského literárního festivalu (PLIF) v kapli Evangelické církve metodistické v Plzni – Bolevci (Bolevecká náves 2016, 323 00 Plzeň 1).

Renomovaná osobnost, prof. Pavel Hošek Th. D., i autor řady knih o C. S. Lewisovi, autoru známých Letopisů Narnie i J. R. R. Tolkienovi, jenž stvořil univerzum Pána Prstenů a knihy o Hobitovi, představí svět C. S. Lewise v přednášce, nazvané podle knihy Ve víru Velkého tance, a propracovaný vesmír i životní osudy a motivace J. R. R. Tolkiena přednáškou Sloužím tajnému ohni.

Přednášku doprovodí Písněmi Středozemě renomovaný hudebník a velký fanoušek světa Tolkieových Hobitů a elfů Karel Řežábek (Ochutnávku jeho projektu Písně Středozemě najdete i na internetu: https://pisnestredozeme.cz/).

Podrobný program Minifestivalu Tolkien + Lewis a písně Středozemě:

19. 11. 2022 od 14:00 v kapli ECM (Bolevecká náves 2016, 323 00 Plzeň 1)

14:00 – 15:00 (první přednáška) Ve víru Velkého tance: duchovní zkušenost přítomná v díle C. S. Lewise – prof. Pavel Hošek, Th.D

15:15 – 15:45 Karel Řežábek, Písně Středozemě (hudební vystoupení)

15:50 – 17:00 (druhá přednáška) Sloužím Tajnému ohni: duchovní zdroje literární tvorby J.R.R.Tolkiena – prof. Pavel Hošek, Th.D

David Růžička

Snímek představuje obálku jedné z knih Pavla Hoška o světě C. S. Lewise Ve víru velkého tance, zdroj Nakladatelství CDK

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *