Z Rabí do Horažďovic už po novém úseku

Do plného provozu byl uveden 1. úsek rekonstruované silnice II/169 Horažďovice – Rabí. Oprava silnice od Horažďovic do Rabí na Sušicku probíhala za částečného provozu, protože na tomto silničním tahu není možné najít vyhovující objízdnou trasu. Spočívala v zesílení konstrukčních vrstev a zvýšení únosnosti komunikace, která byla dlouhodobě ve špatném stavebně-technickém stavu.

Náklady na rekonstrukci dosáhly 36 miliónů korun, přičemž celou částku pokryje finanční podpora z fondů Evropské unie – ROP Jihozápad.

„Na celém úseku Horažďovice – Sušice byl tento úsek od nás do Horažďovic v nejhorším stavu. Byly tam vyjeté koleje a s auty to pořádně házelo,“ tvrdí starosta Rabí Miroslav Kraucher. Stejně to vidí i jeho kolega, starosta Horažďovic Michael Forman. „Od nás jezdí hodně lidí do Sušice za prací, což nám pomáhá udržet nezaměstnanost na snesitelné výši. Opravená silnice je samozřejmě pro všechny příjemnou změnou,“ říká horažďovický starosta.

 

S ohledem na turistický ruch je důležité, že oprava tohoto nejvíce zničeného úseku silnice z Horažďovic do Sušice byla ukončena před zahájením hlavní turistické sezóny, protože tento silniční tah do „brány Šumavy“ je jednou z hlavních přístupových tras do západočeské části oblíbené prázdninové destinace.   (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *