Z Nového Spálence do Všerub se pojede lépe

Zobrazování obrázku obázek k TZ SÚS PK.jpg

Jedním z úseků silnic II. a III.třídy, na nichž v jarních měsících provádí rekonstrukce Správa a údržba silnic Plzeňského kraje díky podpoře z fondů EU je silnice II/190 v úseku Nový Spálenec – Všeruby na Domažlicku.

„Rekonstrukce silnice v délce téměř 6 kilometrů si vyžádá stavební náklady 26 miliónů korun a je zaměřena především na zvýšení únosnosti. Na stávající těleso vozovky budou uloženy nové asfaltové vrstvy. Zlepší se i bezpečnost silničního provozu a plynulost a hospodárnost a bezprašnost provozu bude mít i pozitivní vliv na životní prostředí v tomto koutu Plzeňského kraje,“ řekl generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška a zdůraznil, že celá stavba je možná jen díky finanční podpoře EU, která je ve výši 100% uznatelných nákladů.

Rekonstrukce tohoto úseku se podle starosty Všerub Václava Bernarda dlouho odkládala, vozy měly časté defekty. „Bylo to tady opravdu hodně špatné s obslužností, už skoro neúnosné, občané si stěžovali u nás na úřadě. Teď opravu vítají s nadšením, ačkoliv uzavírka tohoto úseku je samozřejmě nepříjemná“ uvedl starosta Bernard.

Do 15. června, kdy bude rekonstrukce celého úseku silnice Nový Spálenec – Všeruby dokončena, zbývá ještě opravit průtah Maxovem v délce 700 metrů. Podle slov Tomáše Hořejše ze Správy a údržby silnic by i tento úsek měl být dokončen ve stanoveném termínu.            (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *