Z Mirošova do Strašic se jede konečně po nové silnici

Rekonstruovaný úsek silnice z Mirošova do Strašic byl slavnostně otevřen. Úplná uzavírka téměř tříkilometrového úseku silnice z Mirošova do Strašic byla dnes ukončena. „Řidiči se mohou nyní svézt po novém kvalitním povrchu. Komunikace je součástí dlouhodobě plánované trasy Rokycany – Hořovice. Silnice o šířce šest metrů byla rekonstruována nákladem 24 miliónů korun a ze 100% financována z ROPu,“ uvedl při slavnostním zahájení náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro dopravu Jaroslav Bauer.

„Ačkoliv oprava silnice přímo v naší obci občanům trochu znepříjemňovala život, jsme šťastní, že rekonstrukce proběhla. Cesta byla v zoufalém stavu a teď má nadstandardní úroveň. Víme, že nám bude sloužit spoustu let. Můžeme si jen přát, aby tak opravených silnic bylo u nás víc,“ zhodnotil opravu silnice starosta Mirošova Vlastimil Sýkora.

 

V samotném Mirošově byly spolu s vozovkou doplněny, opraveny a do kanalizačních řadů napojeny vpusti, mezi obcemi byly také vyčištěny příkopy a rekonstruovány propustky.

„Při rekonstrukci vozovky jsme použili technologii recyklace jejích konstrukčních vrstev za studena,“ vysvětluje generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška a upřesňuje „To znamená, že původní vrstvy se odeberou, na místě rozdrtí v recyklačním stroji a současně se zpracují do nově pokládaného materiálu na komunikaci. Tím dochází k homogenizaci a zvýšení kvality nové konstrukce podkladní vrstvy. Ta má oproti původní úpravě vozovky vyšší únosnost.“          (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *