Z Domažlic do Mrákova se jezdí po opravené a bezpečnější silnici

http://www.plzensky-kraj.cz/cs/system/files/styles/large/private/users/u1005186/domazlice-tlumacovmrakov-paska.jpg

Z Domažlic přes Tlumačov do Mrákova se už nejezdí po děravé silnici. Rekonstrukcí došlo k odstranění havarijního stavu povrchu vozovky a zesílení konstrukce silnice a ta je teď mnohem bezpečnější.

V rámci opravy povrchu silnice III/1903 v úseku od hranic města Domažlice po hranice obce Tlumačov a dále pak od hranic města Tlumačov po stávající úpravu silnice III/1903 v obci Mrákov v celkové délce přes 5 km bylo provedeno odfrézování stávajícího povrchu silnice tl. 4 cm a následně po provedení vyrovnávek o průměrné tloušťce 4 cm a oprav neúnosných úseků geomříží byla položena ložná a obrusná vrstva v celkové tloušťce 9 cm.

Na snímku (zleva) starosta Mrákova Josef Janeček, starosta Tlumačova Miroslav Kabourek, náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek, generální ředitel SÚS Plzeňského kraje Pavel Panuška, senátor Jan Látka, starosta Domažlic Miroslav Mach a za zhotovitele Petr Čechal.

Po dokončení opravy povrchu silnice byly ošetřeny pracovní spáry, v celém úseku byly z odfrézovaného materiálu oboustranně provedeny krajnice, byly vyčištěny a prohloubeny příkopy, provedena oprava stávajících propustků a jejich čištění a následně provedena obnova vodorovného dopravního značení.  V rámci stavby byly napojeny stávající sjezdy k sousedním nemovitostem.

Stavba byla prováděna převážně za částečné uzavírky v kombinaci s úplnou uzavírkou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *