Vztahy, city a zdraví. Jak reagují muži a jak ženy? Přijďte v úterý na přednášku do Šafránkova pavilonu

Lékařská fakulta UK v Plzni pořádá přednáškový večer “Vztahy, city a zdraví”, který se uskuteční v úterý 1. prosince od 18 hodin v posluchárně Šafránkova pavilonu, alej Svobody 31, Plzeň. Přednáška je určena veřejnosti a je přístupná zdarma. Téma bude pojednáno ve dvou částech – v obou z hlediska mužů a žen.

Doc. MUDr. Jiří Beran, CSc., je psychiatr a přednosta psychiatrické kliniky FN a LF UK v Plzni. Za své zájmy označuje psychoterapii a výtvarné umění. Ve své přednášce nazvané “O ženách a mužích, o mužích a ženách” bude věnovat tomu, co určuje vzájemné vztahy mezi ženami a muži. V tomto ohledu se zaměří na tři roviny: rovinu biologickou (ta představuje evoluční vývojové hledisko), rovinu kulturní (sem patří kulturní tradice, zvyky a mravy) a rovinu psychologickou (zahrnující individuální zkušenost jedince).

Mgr. Dana Chmelařová je klinický psycholog působící na psychiatrické klinice a neurologické klinice FN Plzeň a odborný asistent Lékařské fakulty UK v Plzni. V rámci svého působení ve FN se věnuje převážně neuropsychologii. Jako první v ČR začala nabízet pacientům s roztroušenou sklerózou trénink kognitivních funkcí pomoci PC z domácího prostředí. Mezi její záliby patří tanec a taneční psychoterapie. Ve své přednášce využije svých zkušení z těchto rozdílných oblastí. Kdo vyhraje souboj mozek versus emoce? Je rozdílný přístup mužů a žen v otázkách zdraví a nemoci? Reagují odlišně ženy a muži ve stejné situaci? Jak se to odráží v jejich emocích a vztazích?

 

Tímto již druhým přednáškovým večerem z cyklu Pilsner Medical Talks se Lékařská fakulta UK v Plzni chce připojit k programu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. První večer měl podtitul „Umění, technologie a medicína“ a konal se 20. října. Téma přilákalo mnoho návštěvníků, kteří zaplnili posluchárnu Šafránkova pavilonu.    (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *