Vyzkoušejte si praní prádla na valše nebo si vytočte hrnek. Zoo zve na řemeslnický víkend

Každoroční festival lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše na Lüftnerce v Zoologické a botanické zahradě města Plzně střídá letos tuto sobotu 16. a neděli 17. září od 10 do 18 hodin OŽIVLÝ STATEK. Akce slibuje zajímavý program pro celé rodiny.

Mlatci budou například mlátit obilí cepy, ke slovu se dostanou i kosy, chybět nebude tradiční praní prádla na valše… Ochuzeni nebudou návštěvníci ani o některá řemesla – své umění předvede například kovář, drátenice, hrnčíř… Z kapacitních a organizačních důvodů nebudou však všechny prezentace zastoupeny po oba dva dny. Většinu činnosti si bude možné vlastnoručně vyzkoušet. Bude si třeba možné zkusit vykroužit hrníček nebo ozdobit perníček…
Pro děti jsou určeny tvůrčí dílničky a nově řemeslnické a objevitelské stánky s řadou interaktivních úkolů, otázek, poznávaček a soutěží. Mohou se stát na chvíli cukráři, pekaři, obuvnickými tovaryši…Na řemeslnické naučné soutěžní stezce budou mít příležitost si ověřit vědomosti o některých, dnes už třeba jen historických, řemeslech. Samozřejmě za správné odpovědi a splněné úkoly na ně čekají zajímavé ceny.

Sobotním bonusem bude ve 14 hod. folklorní vystoupení Tanečního klubu IMPRO Pionýrského oddílu Mikulka pod vedením Věry Řežábové. Oživlý statek se koná za finanční podpory Plzeňského kraje, Města Plzně a Nadace 700 let města Plzně. Po oba dva dny je vstup do zahrady za obvyklé vstupné.

Zdroj: Zoo Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *