Teplárnu z majetku města do soukromých rukou nevyvádějte, občanům to nemůže přinést nic pozitivního, píší v petici komunisté

Regionální organizace KSČM v Plzeňském kraji odmítá úvahy o převedení městské společnosti Plzeňská teplárenská do rukou soukromé firmy. “Náš krajský výbor tyto záměry jednoznačně odmítá,” píše se v pátečním prohlášení komunistů. Zároveň s tím spustili dvě podpisové akce – jednu určenou zastupitelům města proti vyvedení Plzeňské teplárenské a.s. z majetku města, druhou pro vyhlášení místního referenda k této otázce.

“Jsme přesvědčeni, že veřejnoprávní vlastnictví je pro společnost vyrábějící tepelnou energii ideální formou a vyvedení teplárny z majetku města do soukromých rukou nemůže občanům přinést nic pozitivního,” praví se v prohlášení komunistů. “Ekonomický profit z výroby tepelné energie uskutečňované na území města by měl být nadále využíván výlučně ve prospěch občanů města a neshledáváme žádný rozumný důvod, aby odběratelé platbami za dodávky tepelné energie vytvářeli prostředky na finanční zisk soukromého vlastníka a mzdy jeho managementu,” požadují.

Komunisté se zároveň domnívají, že o takto zásadní otázce by neměli rozhodovat zástupci města, ale přímo občané, “neboť se jedná o problém strategického významu, jehož důsledky dalece přesahují délku funkčního období zastupitelstva. Z toho důvodu plánujeme sérii akcí s cílem informovat o současné situaci média a veřejnost, otevřít k tomuto tématu veřejnou diskusi a připravit prostředky, jejichž pomocí budou mít občané možnost do celé záležitosti aktivně vstoupit,” oznamují.

O prodeji Plzeňské teplárenské miliardáři Danielu Křetínskému se v Plzni mluvilo už před několika lety. Teď ale nejedná o prodeji, ve hře je fúze mezi Plzeňskou teplárenskou a Plzeňskou energetikou, která patří Křetínského Energetickému a průmyslovému holdingu. Nabídka podnikatele do společného podniku je zhruba taková, že v nové společné firmě by město získalo vložením teplárny asi 70% vlastnictví, energetika 30%.

Podrobnosti ke svým aktivitám proti převodu teplárny zveřejní komunisté v pondělí.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *