Výstava plzeňské meziválečné architektury potrvá již jen tři týdny, pro velký zájem jsou přidány další komentované prohlídky

Ve výstavní síni „13“ potrvá již jen několik posledních týdnů výstava Pracovna republiky. Architektura Plzně v letech 1918–1938Pro velký zájem veřejnosti Západočeská galerie přidává další termíny komentovaných prohlídek – výstavu si lze prohlédnout s průvodním slovem každou sobotu až do konce února. V termínech 9. 2., 16. 2. a 23. 2. vždy od 16 hodin provází expozicí lektorka Monika Hubková. Kapacita komentovaných prohlídek je omezena, nutná je rezervace na telefonním čísle 377 908 534 (pokladna výstavní síně, denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin).

Plzeň většinou nebývá vnímána jako město pozoruhodné z hlediska svého architektonického vývoje v nové době. Tato skutečnost má však příčiny spíše než v nízké kvalitě stavební historie města v její neznalosti. Výstava představuje první komplexní pohled na architekturu Plzně v období první republiky a na unikátní urbanistický proces, kterým město tehdy prošlo. Součástí výstavy jsou cenné dokumenty, modely staveb a jedné z prvních neonových reklam, snímky letecké i pohledy do interiérů, fotografie a úryvky dobových filmů. Návštěvníci uvidí také vlastní pracovní stůl architekta Karla Lhoty, spolupracovníka Adolfa Loose.

Výstava potrvá do 28. února 2019.

Foto Západočeská galerie v Plzni

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *