Výstava Hledání krásy v době covidové v Security Space & Café je prodloužena

Až do 7. ledna můžete ještě navštívit výstavu fotografií Hledání krásy v době covidové, kterou uspořádal Klub aktivních seniorů z Dory Plzeň (KAS), za vydatné podpory sponzorů a spoluorganizátorů, mezi než patří především spolek Soužití 2001 z.s., projekt MPSV Senioři v krajích a umělecká agentura Lucky Art Agency.

Pokochat se nádhernými fotografiemi můžete v krásné, moderní a především útulné kavárně Security Space & Café v Čelakovského ulici 5 v Plzni, jejíž prostory k pořádání této výstavy poskytla bezplatně společnost HLS, jíž za toto úžasné a vstřícné gesto patří velký dík.

Dnešní doba není lehká a o to důležitější je proto vzájemná lidská podpora, těšení se z maličkostí a hledání krásy v obyčejných věcech denního života. Doba covidová nás trochu zpomalila a umožnila nám rozhlédnout se kolem sebe a všimnout si, že krásy je kolem nás spousta. S nápadem zachytit tuto krásu přišla předsedkyně Klubu aktivních seniorů při DoRA Centru v Plzni paní Stáňa Adamcová a vybídla nejen členy klubu, aby se pokusili zachytit krásné okamžiky a podělit se s nimi prostřednictvím fotografií. Výsledkem se tedy stala tato zajímavá a poněkud neobvyklá výstava, jejíž vernisáž proběhla již 5. listopadu.

Tato akce je výjimečná tím, že se na její organizaci podíleli lidé různého věku z různých organizací působících v Plzeňském kraji. Ke krásnému propojení a skvělé spolupráci došlo díky projektu MPSV Senioři v krajích, který dal dohromady již výše zmíněný Klub aktivních seniorů a spolek Soužití 2001, z.s., jehož činnost ve své úvodní řeči na vernisáži představila doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc., která stála u zrodu spolku. „Posláním Soužití je sdružovat všechny věkové kategorie, lidi s postižením a děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, povzbuzovat je v umělecké tvorbě, a také přinášet jim nevšední kulturní zážitky,“ uvedla zastupitelka Plzeňského kraje. Aby bylo mezigenerační propojení dokonalé, svou troškou do mlýna přispěl i Klub Echo pro děti a mládež z Dobřan. Děti z Echa vyrobily pro autory fotografií srdíčko, které bylo na vernisáži slavnostně předáno koordinátorkou projektu Senioři v krajích paní Irenou Kadlčíkovou.

O to, aby byl kulturní zážitek z vernisáže naprosto dokonalý, se postarala operní pěvkyně Miriam Čížková, za klavírního doprovodu Štěpána Slavíka a dětí jejího pěveckého kroužku ze Světa kvítek. Byl to opravdu skvostný, mimořádný zážitek a úžasné vyvrcholení celého večera.

Vraťme se ale k naší pozvánce, že výstavu můžete zhlédnout až do 7. ledna v kavárně Security Space & Café, která se nachází nedaleko centra Plzně v Čelakovského ulici č. 5. Security Space je nejen nově otevřeným klientským centrem této časem a praxí prověřené plzeňské bezpečnostní služby, ale je taktéž určen veřejnosti k podpoře vzdělávání či rozvoji kultury a je i ideálním řešením pro ty, jež hledají příjemné prostředí pro organizaci a pořádání nejrůznějších menších až středně velkých společenských akcí. Security Space je místem nabízejícím exkluzivní soukromí a pohodlí pro své hosty, ať už zde uspořádáte seminář, školení, soukromou narozeninovou událost či firemní akci.

Báječný catering na míru zajistí paní Martina Mikolášová, která v rámci prostoru provozuje kavárnu Security Space & Café otevřenou k příjemnému posezení každý všední den od 12:00 do 18:00 hodin. A na závěr ještě malý dovětek: až ochutnáte její úžasné dorty, nebudete na ně chodit už nikam jinam…

Zdroj: L. Šíf, I. Kadlčíková, S. Adamcová, HLS

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *