Vysněné povolání – hasičská technika dětem učarovala

Děti si mohly prohlédnout vybavení hasičského vozu – hasičská technika jim učarovala

Asi každé dítě má svůj sen, čím se v dospělosti stane. Pracovníci společnosti Člověk v tísni v rámci programu podpory vzdělávání nabídli dětem možnost se s vybranými profesemi blíže seznámit. Minulý týden ve Kdyni společně navštívili hasičskou zbrojnici, policejní služebnu a dívky pak ještě místní kadeřnictví. Stejnou akci organizace pro děti chystá i do Plzně na 28. února.

„Akce se zúčastnila dvacítka dětí z Domažlicka a Klatovska a společně s námi také dvě dobrovolnice,“ přibližuje akci Tereza Králová, pracovnice společnosti Člověk v tísni. Největší zážitek měly děti ze zkoušky technického vybavení jednotlivých profesí. „Po prohlídce hasičského auta tak z ruky do ruky putovaly například hydraulické kleště, které vzbudily jednoznačně největší zájem,“ popisuje Tereza Králová. Společně s policisty si děti prohlédly služebnu a policejní automobil. Ty odvážnější si vyzkoušely, jaký pocit má člověk s pouty na rukou. S hasiči i policisty si děti povídaly o náplni práce a dovednostech a vlastnostech, které jsou k výkonu těchto povolání důležité. Mladé slečny spíše než boj s ohněm a zločinem lákala návštěva kadeřnictví. „Na praktických ukázkách jsme se naučily, jak se připravují jednotlivé účesy, jak vlasy stříhat a česat. Z kadeřnictví jsme tak odcházely ještě krásnější,“ usmívá se Králová.

Na závěr akce se celá skupina přesunula do nově zrekonstruovaného vzdělávacího centra města. Tam už na ně čekal improvizovaný fotoateliér. „S dětmi jsme si o budoucích povoláních povídali a nabídli jim možnost se nechat stylizovaně vyfotit ve vysněné profesi,“ doplňuje Tereza Králová. Ta na závěr žertuje, že se zaměstnavatelé na západě Čech mohou těšit nejen na budoucí hasiče, policisty a kadeřnice, ale i řidiče kamionů, automechaniky, kuchaře, malířky nebo tanečnice.

Velký dík patří městu Kdyně, místnímu sboru dobrovolných hasičů, obvodnímu oddělení Policie ČR i majitelce kadeřnictví Báře Koutníkové, bez jejichž ochoty by se celá akce nemohla uskutečnit.                                              (tz)

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *