Výcvik i soutěže pro děti, historická vojenská technika pro dospělé. Taková bude sobota v Rokycanech

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, největší nestátní vojenské muzeum v České republice, připravilo na sobotu 29. července 2023 speciální doprovodný program k běžným prohlídkám. 

„Na sobotu 29. července jsme připravili celodenní doprovodný program, který doplní běžné prohlídky expozic. Od 10 do 17 hodin nabídneme pro děti řadu soutěží, budou si moci projít interaktivní stezku Den legionáře, zatančí si na dětské diskotéce. Dospělí budou moci nahlédnout do vybrané otevřené techniky, dvakrát během dne se připojit k prohlídkám expozic s průvodcem anebo si prohlédnout výstavu zbraní,“ pozvala na sobotní speciální program Radka Vávrová z Muzea na demarkační linii.

Děti si budou moci vyzkoušet různá stanoviště, například hod granátem do tankového terče, paintballovou střelbu na terč, chůzi na chůdách, překážkovou dráhu a další. Sbor dobrovolných hasičů Holoubkov pro ně připraví stanoviště, kde si vyzkouší hašení na terč s plamínky. V průběhu dne projdou výcvikem pod vedením velitele vojenské jednotky, ale budou si moci i zatančit při dětské diskotéce ve vojenském stanu.

Připraveny jsou také během dne prezentace plemene československého vlčáka šlechtěného od 60. let pro potřeby armády a pohraniční stráže. Ukázky zajistí chovatelská stanice československých vlčáků Tor Zireael z Holoubkova, která se pyšní šestičlennou domácí smečkou. „Všichni psi jsou pohodoví, přátelští, snadno ovladatelní. Cílem chovatelské stanice je takové povahy a parťáky předávat dál do života,“ doplnila Radka Vávrová.

Vnitřní i vnější expozice jsou volně přístupné bez průvodce. U exponátu je tištěný průvodce a na 16 místech v areálu muzea je k dispozici hlasový průvodce ve čtyřech jazykových mutací, který seznamuje například s expozicí vozidel Tatra, těžké pásové techniky, kolové techniky, nebo výklady k historii 1918 až 1945 i k poválečnému opevnění.

Zdroj: Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *