Vybírejte lavičky do Masaryčky. Do konce července je můžete vyzkoušet před Centrumem

Čtvrtý plzeňský obvod znovu vyhlašuje participativní projekt – tentokrát na výběr laviček a odpadkových košů pro oblast Masarykovy ulice. V rámci projektu nazvaného Lavičky do Masaryčky budou moci lidé vybrat ze tří různých druhů laviček a odpadkových košů. Aby byl výběr jednodušší, lavičky i koše jsou na ukázku vystaveny před obchodním domem Centrum. Až do konce července budou moci obyvatelé čtvrtého obvodu vybrat nový mobiliář prostřednictvím webových stránek rozhodnetesami.cz/lavickydomasarycky nebo pomocí e-mailu. Vybrat lavičku a odpadkový koš lze i pomocí hlasovacích lístků v Doubraveckých listech, které je možné odeslat nebo doručit na podatelnu Městského úřadu Plzeň 4 v Mohylové ulici. Radnice čtvrtého městského obvodu počítá s nákupem celkem 30 laviček a 50 odpadkových košů za téměř 800 000 korun.

„Lidé si mohou u Centrumu na lavičky sednout a vyzkoušet je, aby se jim lépe rozhodovalo. Mobiliář tvoří image města a při výběru je důležité klást důraz na jeho kvalitu a následnou údržbu. Chceme dát lidem možnost, aby se na výběru tohoto mobiliáře spolupodíleli,“ vypočítává místostarosta MO Plzeň 4 Ing. Jan Kakeš.

Projekt je připraven v souladu s chystanou Koncepcí městského mobiliáře, který by měl pomoci postupně snížit počet typů laviček a košů. Pomůže však především zjednodušit údržbu laviček a odpadkových košů. V současné době je na území města 120 různých typů laviček a několik desítek typů odpadkových košů.

„Projekt Lavičky do Masaryčky navazuje na připravovanou obnovu Masarykovy ulice, která by se měla začít realizovat v průběhu roku 2025. Vzniknout by tak měl příjemný městský veřejný prostor, ve kterém najdou obyvatelé možnost se setkávat v důstojném a kultivovaném prostředí,“ dodává starosta čtvrtého plzeňského obvodu Tomáš Soukup. Obnova Masarykovy ulice je vzhledem ke své náročnosti rozdělena na dvě etapy. První etapa rekonstrukce proběhne v úseku od Rokycanské třídy k Těšínské ulici, druhá část obnovy povede od Těšínské ulice směrem k obchodnímu domu Centrum až ke Smrkové ulici. Součástí rekonstrukce páteřní ulice obvodu je i kompletní obnova vodovodu a kanalizace. Po opravě Dlouhé a Mohylové ulice tak obvod touto opravou dokončí obnovu kompletních vodovodních a kanalizačních sítí.

Zdroj: ÚMO Plzeň 4

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *