Vojtíšek, Kubík a Matyáš Galuszkovi, první trojčata lochotínské porodnice

Trojčátka narozená v prosinci loňského roku přivítali dnes spolu s jejich rodiči na krajském úřadě hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková, radní Jaroslav Šobr a radní Milena Stárková. Rodičům dětí hejtman předal děkovný list a peněžní dar ve výši 30 tisíc korun.

Chlapečci Vojtíšek, Kubík a Matyáš Galuszkovi přišli na svět 10. prosince 2015 v plzeňské Fakultní nemocnici. Od roku 2010 byli prvními trojčaty v tomto zařízení. Za posledních 12 let jsou pak tyto děti třetími trojčaty narozenými právě v plzeňské Fakultní nemocnici.

Chlapci přišli na svět ve 34. týdnu těhotenství, jejich porodní váhy byly v rozmezí 1760 g – 2100 g. V současné době mají Vojtíšek i Matyáš více než 5 kg a Kubík jen málo přes 4 kg.

 

Rodiče Petra Kučerová a Jan Galuszka převzali z rukou hejtmana šek na 30 000 Kč, drobné dárky a také větší ohrádku.

„Narození trojčat je unikátní záležitostí, proto jsme se rozhodli alespoň do začátku podpořit rodiče s chlapečky malým finančním darem. Jsem rád, že jsem mohl osobně popřát rodině zdraví, štěstí a především klidný start do života,“ uvedl hejtman Václav Šlajs.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *