Vodní mlha chladí Plzeňany v Kopeckého sadech. Vodárna pořídila pítka i ve fakultní nemocnici

Exif_JPEG_420

Vodní mlhou se mohou v těchto tropických dnech chladit Plzeňané i návštěvníci města  v Kopeckého sadech. VODÁRNA PLZEŇ a.s. tu postavila mobilní vodní bránu, která od rána do večera vytváří a rozprašuje vodní mlhu a kolemjdoucím zpříjemňuje cestu rozpáleným městem.

Atrakce nejvíce láká děti, ale projít tudy neváhají ani dospělí. „Stejně jako v nedalekém pítku U Branky proudí i naší branou pitná voda, takže ani maminky s malými dětmi v kočárcích nemusejí mít obavy z kvality vody,“ říká vedoucí zákaznického centra VODÁRNY PLZEŇ a.s. Pavel Pajtl.

Brána bude až do konce léta v Kopeckého sadech zhruba od 9 do 20 hodin a to ve dnech, kdy budou teploty atakovat 30 stupňů Celsia. Jen od 17. do 25. 8. se atrakce přesune do areálu za Plazou.

Napít a osvěžit se vodou z VODÁRNY PLZEŇ a.s. mohou také pacienti FN Plzeň. Vodárna totiž věnovala nemocnici zhruba stotisícový dar, z něhož nemocnice pořídila dvě nerezová pítka. Jedno slouží pacientům Transfuzní stanice v Plzni na Borech a druhé je umístěné na Centrálním příjmu FN Plzeň na Lochotíně. „Jsme rádi, že můžeme takto pomoci. Někdy se může návštěva u lékaře protáhnout a možnost napít se vody přijde pacientům jistě vhod,“ uvedl generální ředitel VODÁRNY PLZEŇ a.s. Ludvík Nesnídal. (tz)

Foto Vodárna Plzeň a J. Kukanová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *