Víkend bude patřit folku a trampské hudbě. Znovu je v Plzni Porta

Třináct hodin hudby a celkem 24 kapel vystoupí již tuto sobotu, 25. dubna, na Portě v Plzni. Oblastní kolo uvítá soutěžící nejen z Plzeňského kraje, ale řadu z nich i z Prahy, Karlových Varů či Jablonce nad Nisou. Přehlídku pak ukončí večerní koncerty Pavlíny Jíšové, Slávka Janouška, Stráníků a Reného Součka z Ostravy. Začátek soutěžní přehlídky je od 11 hodin, večerní koncerty pak od 19 hodin. To vše se odehraje v osvědčeném příjemném prostředí sálu Saloonu Roudná v Plzni.

 

Plzeň hostila nejznámější festival trampské, country a folkové hudby ve své historii řadu let. Poslední čtyři roky se v Plzni koná Porta znovu, a to v podobě Západočeského oblastního kola. Tomu se v Plzni daří a rok od roku roste jak počet soutěžících, tak doprovodný program. „Letos poprvé vyzkoušíme nedělní pokračování festivalu v podobě specializovaných workshopů. Ty budou po celý den, od 9 hodin pro hráče na mandolínu, od 11hod Textová dílna Slávka Janouška a od 14 hod kytarový workshop Jirky Kříže“, upřesňuje pořadatel festivalu Jan Eret. Vstup na jeden i více  workshopů bude zdarma, doporučená je registrace na emailu porta.plzen@seznam.cz.

 

Vlastní festival ale proběhne v sobotu. Hudební maratón začne před polednem a vydrží až do půlnoci. Slávek Janoušek s Lubošem Vondrákem i Pavlína Jíšová s dcerou Adélou budou hlavními hvězdami večera. Nebude nouze ani o překvapení v podobě hudebních propojení na závěr celého sobotního programu.

 

V soutěžní části programu vystoupí kapely a písničkáři Jan Vytásek & Co Praha, Druga Praha, PHf Plzeň, Jiří Dědek Mucha Plzeň – Bolevec, Proradost Radnice, Infinitas Praha, Zbyněk Zeman Praha, Hippy Hou Plzeň, Hynek Žirovnický Praha, RazDva! Plzeň, Straw Hat Nezvěstice, Faux Pase Fonet Dobřany – Plzeň, Caleja  Plzeň, Václav Fanta Dobřichovice, Poslední vagón Karlovy Vary, Avízo Jablonec nad Nisou a Alternativa Plzeň. Hosté soutěžní části budou Janek Eret trio, Jiří Kříž a kapela Gracie.

V porotě usedne mimo jiné i Bohumil Šedifka Röhrich, trampský a swingový hudební skladatel a propagátor trampské kultury.

Soutěžní festival podpořil Plzeňský kraj, EHMK Plzeň 2015, hudební nástroje Houdek, Liman Sport, rádio Samson a další. Předprodej vstupenek zajišťuje Liman Sport a Hudební nástroje Houdek, budou ale k dispozici i na místě.            (tz)

 

 

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. petr firstl napsal:

    ju mrzí mne že není tajné hlasování od lidí co poslouchají taky ?? a dále ti co budou losovaní od lidí z obecenstva mužou mít přání přidat další kusy písní z tvorby autora ?? to je škoda že volí jen skladatelé a hudebníci proč ne lidi ti co poslouchají taky ?? tajné hlasování tř talent co nikdo nezná a je tu ??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *