Velešínská škola začíná v lednu s profesionální taneční kurzy. Nouze je o dámy

Taneční přímo ve školním areálu? Ve Střední odborné škole strojní a elektrotechnické Velešín od ledna příští roku realita. Vedení školy se domluvilo na spolupráci s profesionálními a zkušenými lektory Radkem Vondřejcem a Janou Vondřejcovou, kteří vytvoří taneční kurz žákům přímo na míru.

„Cílem je, aby studenti nemuseli za tanečními nikam jezdit, byli v domácím prostředí, naučili se v uvolněné atmosféře své první taneční kroky a zažili svůj první kontakt v tanečním páru,“ uvádí Jana Vondřejcová.

Zájem je dle jejích slov velký, má to však jeden háček. „Bohužel nám nenahrává absence dívek, které k tanci v páru zapotřebí jsou. Tímto tedy apelujeme i na dívky z Velešína a okolí, které by se chtěly tanečních zúčastnit, aby nás kontaktovaly. Určitě jejich přítomnost uvítáme. V opačném případě je existence vypsaného kurzu ohrožena.“

Podmínkou je, že alespoň jeden z páru musí být žákem velešínské střední odborné školy. „Přihlásit se mohou jak úplní začátečníci, tak i ti, kteří v minulosti již nějaký kurz absolvovali. Naučíme se základní standardní (waltz, tango, valčík, quickstep) a latinskoamerické (salsa, cha-cha, rumba, jive) tance a českou polku,“ popisují lektoři.

Kurzy se skládají z osmi vyučovacích lekcí (100 minut + 20 minut přestávka), jedné prodloužené lekce a závěrečného věnečku s kapelou. „Máme radost, že se povedlo základní taneční kurzy na naší škole domluvit. Pro žáky to bude velká výhoda. Také nás těší jejich značný zájem, který nám potvrzuje, že tato naše snaha má význam,“ uzavírá ředitel školy Milan Timko.

Zdroj:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *