Ve zdravé Plzni zdravý zub

Studenti zubního lékařství Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy  v ulicích centra města ukazovali lidem správnou techniku čištění zubů a poradili jim, jak předejít kazům. Akce s názvem „Ve zdravé Plzni zdravý zub“ se uskutečnila v úterý 26. dubna na náměstí Republiky. 

Na 50 budoucích zubních lékařů v bílých pláštích bylo vyzbrojeno kartáčky a názornými pomůckami, například plastovými modely, na kterých je možné demonstrovat správnou techniku čištění zubů. Populárně naučnou kampaň organizuje nejen v Plzni, ale také v dalších univerzitních městech Sdružení studentů stomatologie ČR. Projekt Ve zdravé ČR zdravý zub spatřil světlo světa v roce 2007 a v Plzni se letos konal již sedmým rokem.

 

„Zubní kaz je jedno z nejčastějších onemocnění lidského těla, a to navzdory rozsáhlé síti dentálních hygienistů a preventivních opatření. I když se čištění zubů může jevit jako banální záležitost, kterou všichni zvládneme, ve skutečnosti je mnoho problémů s kazy způsobeno právě nesprávným čištěním. Jako budoucí zubní lékaři chceme lidem pomoci zlepšit jejich ústní hygienu, “ říká Adam Špillar z pořádajícího Sdružení studentů stomatologie ČR.

Studenti se budou snažili vyvracet spoustu zažitých mýtů a polopravd, nenásilnou formou motivovat lidi k péči o zdraví a odpovědět na jejich otázky. Studentům projekt umožní potkávat své budoucí pacienty a navyknout si na způsoby, jak nejlépe předávat informace o ústní hygieně a jak se zbavit nejistoty při komunikaci s lidmi všech věkových kategorií.

Záštitu nad akcí převzali děkan LF UK v Plzni prof. MUDr. Boris Kreuzberg, CSc., proděkan pro výuku stomatologie doc. MUDr. Antonín Zicha, CSc., primátor města Plzně Martin Zrzavecký a starosta Městského obvodu Plzeň 3 Radislav Neubauer.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *