Ve Lhotě vědí, že už brzy budou potřebovat novou mateřskou školu. Město tomu zatím nevěří

Do plzeňské městské části Lhota se v poslední době stěhuje hodně mladých rodin. Je tedy jasné, že se tam brzy projeví nedostatek míst v mateřské škole. Městský obvod se proto už dopředu začal přemýšlet o nových třídách.

Protože není možné upravovat stávající budovu, aniž by se v ní přerušil nebo omezil provoz, uvažuje místní radnice o stavbě nové budovy „přes ulici“. Nová budova by měla být řešena jako víceúčelový objekt, ve kterém bude jak školka, tak i zázemí pro další aktivity – typicky místní spolky. Toto řešení navíc otevírá prostor pro průběžné změny využití v budoucnu, jak se bude poptávka po místech ve školce měnit.

Velká plzeňská radnice o nutnosti výstavby nové mateřinky není zatím přesvědčena. Město tvrdí, že kapacita mateřské školy je dostatečná. Podle ní tam počet lidí příliš neroste, ale podle Lhotských vychází vedení města ze špatných “čísel”.

Obvodní zastupitelstvo už dneska ví, že mateřinka nebude stačit za rok, za dva. Proto už v prosinci  uložilo starostce informovat příslušné náměstky primátora města Plzně o potřebě rozšíření MŠ ve Lhotě formou víceúčelové budovy, a připravit zadání dalších stupňů projektové dokumentace.

K foto: Tak by měla vypadat nová školka ve Lhotě.  Vizualizace: Městský obvod Plzeň-Lhota

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *