Vánoční zázrak na urgentním příjmu FN: na svět přišla vytoužená holčička

Na urgentní příjem plzeňské FN na Lochotíně přivezli jedenačtyřicetiletou ženu se silnými bolestmi břicha. V doprovodu svého manžela byla přijata mladým chirurgem do ordinace na vyšetření, kde jen o několik minut později přivedla na svět zdravou holčičku. Novopečená maminka za celou dobu těhotenství nezpozorovala jediný signál, že by v sobě měla nosit nový život, o miminko se přitom s partnerem snažili marně dlouhé roky. A tak se stal malý předvánoční zázrak.
Paní Eva před tímto neuvěřitelným okamžikem žila naprosto normálně, neměla sebemenší příznaky těhotenství. Sportovala, pracovala naplno, a když začala mít pocit, že se jí trošku zvětšuje bříško, přidala více aktivit – na kole ujela klidně padesát kilometrů za den. Pár kil navíc bylo to jediné, co měla s budoucími maminkami společné. Necítila pohyby, neměla ranní nevolnosti, nenatékala jí chodidla, nezměnily se jí chutě.
„Když už jsem ležela na urgentním příjmu a ty bolesti byly skutečně nesnesitelné, v poslední vteřině jsem vykřikla: ´Doktore, asi ze mě něco leze!´ Jakkoli to může znít absurdně, opravdu jsme s manželem za celých devět měsíců neměli ani na okamžik podezření, že bych mohla být těhotná. A to jsme se o miminko pokoušeli několik let,“ říká paní Eva. „Vlastně jen tchýně asi týden před porodem utrousila, jestli náhodou nejsem v tom. Ale to byla spíš narážka na kila navíc,“ dodává s úsměvem.
Lékař, který v době zázračného porodu sloužil na chirurgické ambulanci, přivolal posilu z Gynekologicko-porodnické kliniky hned, jak bylo jasné, co se děje. O novorozeně i miminko bylo tedy okamžitě prvotřídně postaráno. Lékař Robert Polák nevšední situaci zhodnotil pozitivně: „Porod krásné, zdravé holčičky je vždy velkým zázrakem. A v tomto případě to platí dvojnásobně, protože takové radosti na ambulanci chirurgie nejsou denním chlebem. Jsem si jistý, že na tento adventní zázrak nikdo z nás nezapomene. Přeji celé rodině mnoho štěstí.“
Maminku Evu s holčičkou brzy umístili na nemocniční pokoj, všechna vyšetření byla v pořádku. Nakonec měl tak nejvíce práce tatínek, který během pár dní musel nakoupit a zařídit všechno, na co se jiné páry připravují devět měsíců. Přesto ani jeden z manželů nelituje – naopak, v miminku vidí skutečný vánoční zázrak.
Zdroj: FB FN Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *