Vánoce v létě? Vezměte děti na Ježíškovu stezku kolem Božího Daru právě teď

Dětem určitě udělá radost výlet po Ježíškově cestě, který můžete podniknout na kole, pěšky i na koloběžce. V infocentru na Božím Daru získáte plánek cesty a Ježíškův pas. Po celý rok tu též děti mohou zanechat svá přání na Ježíškově poště, která je doručí podle potřeby. 

Cestu začnete v Infocentru na Božím Daru, kde obdržíte všechny potřebné informace, zápisníček na úkoly za 50 Kč a mapku. K vyplnění zápisníčku potřebujete tužku. Při zpáteční cestě se zastavíte zpět v Infocentru, kde dostanete malou odměnu za správně vyplněný zápisníček.

Trasa má dva okruhy (6 a 13 km) a celkem třináct zastávek, kde kromě zajímavých úkolů na pocestné čekají oblíbené dětské atrakce – skluzavky, kladiny, lanovky, kolotoče, domečky a houpačky, nechybí ani přístřešky proti špatnému počasí. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty. Ke každé ze zastávek účastníci dojdou po značených cestách. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol a vítat je bude Ježíšek, jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa.

Ježíškovou cestou na koloběžce
Ježíškovy okruhy měří 6 a 13 km, což je již celkem slušná a dlouhá trasa. Chcete-li, aby si vaše děti cestu více užily, aby nebyly hned znechucené dlouhou chůzí, můžete jim na Božím Daru půjčit terénní koloběžku.

Koloběžky jsou vhodné k ježdějí po cyklostezkách i v terénu. Hitem letošního léta jsou elektrokoloběžky, které vás svezou všude. Vypůjčíte si je snadno ve Skiareálu Novako. Půjčovna je otevřena denně od 9:00 do 18:00 hodin. K zapůjčení jsou zde též horská kola a elektrokola značky Cube, i běžná MTB kola.

Zdroj: kudyznudy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *