V Rokytnici se o víkendu rozjede lanovka na Lysou horu

Po rozpačitém začátku lyžařské sezony to vypadá na pořádnou zimu se vším, co k tomu patří. Skiareál Rokytnice nad Jizerou hlásí přírodní sněhovou nadílku, díky níž již tuto sobotu 16. ledna zahájí provoz lanová dráha na Lysou horu a zpřístupní se i celá modrá sjezdovka Turistická. Na dalších částech areálu se nepřetržitě pracuje. 

„Vedle otevřených sjezdovek jako je dolní část modré, Kaprun II a červená zvaná Křížek se nám podařilo připravit na lyžování i vrchní část modré nacházející se v I. chráněné zóny KRNAPU. Tam pracujeme pouze s  přírodním sněhem z důvodu ochrany životního prostředí. Lanovka na Lysou má totiž horní stanici v úctyhodné výšce 1 315 m n.m.. Na ostatních částech využíváme nového zasněžovacího zařízení, proto se celý proces výroby technického sněhu dvakrát zrychlil.  Můžeme tedy pozvat všechny zájemce o kvalitní sportovní lyžování na naše svahy, které jsou pokryté sněhovou vrstvou mezi 45 – 50 cm. V Rokytnici se každý den lyžuje od 8 do 16 hodin. K tomu máme v provozu všechny služby jako jsou parkoviště, restaurace, lyžařské půjčovny a školičky,“ zve do pátého největšího střediska u nás Michal Kopecký, ředitel skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

 

Pro všechny lyžaře je k dispozici pohodlný online nákup skipasů přes webové stránky www.skiroky.cz a navíc ještě se slevou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *