V Purkmistru uvařili velikonoční speciál s hustou krémovou pěnou doplněné chmelem Saaz Late

Stalo se již tradicí, že sládci na velikonoční svátky připravují várku velikonočního piva. V letošním roce v pivovaru Purkmistr připravili tisícilitrovou várku Purkmistr velikonočního světlého 15° speciálu o obsahu alkoholu 5,3 % uvařeného ze tří druhů sladu. Jedná se o silné pivo plné, lahodné mírně nasládlé chuti, zlatavé barvy s příjemnou sladovou vůní, jemným řízem a hustou krémovou pěnou doplněné hořkostí chmele Saaz Late, který dodá tomuto speciálu delikátní jemně chmelové aroma.

Toto pivo se hodí pro chvíle, kdy v klidu a pohodě vychutnáte jeho mimořádné vlastnosti.

Zároveň v Purkmistru jen na Zelený čtvrtek 2. dubna připravili 100 l Purkmistr velikonočního zeleného ležáku ochuceného svěží jarní příchutí tří bylinek. Obdobné pivo s odlišnou kombinací těchto bylinek uvařili již březnu při příležitosti tradičního irského svátku svatého Patrika.

Nabídka těchto piv bude o velikonocích doplněna v Purkmistru v Plzni-Černicích gastronomickými specialitami v rámci speciálního velikonočního menu. Kromě již tradiční velikonoční nádivky budou připravena jídla s králičím, kuřecím a jehněčím masem a tvarohový desert ovoněný smrkovými výhonky a pampeliškovým želé.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *