V Plzni začalo mistrovství Evropy žen do 17 let ve fotbale

Zahajovacím duelem mezi českými děvčaty a Francií začalo dnes mistrovství Evropy žen do 17 let, které se hraje kromě Plzně ještě v Příbrami, Domažlicích a Přešticích. Mladé Češky v úvodním zápase podlehly před více než 10 tisíci diváky Francii 1:2.

Mladé Češky hrály s Francií od úvodu poměrně vyrovnanou partii a v 10. minutě také poprvé zahrozily, když střela Pochmannové jen těsně proplachtila nad břevnem. Postupem času ale přebíraly nadvládu nad zápasem Francouzky a ve 25. minutě také udeřily, když se z otočky k tyči trefila Malardová.

Také ve druhém poločase hrály české dívky proti favoritkám poměrně statečně, v 50. minutě ale Francie utekla už do dvougólového vedení, když se podruhé v zápase prosadila Malardová. Uběhly ale pouhé tři minuty a jediná zástupkyně Viktorie Plzeň Gabriela Šlajsová po krásné akci nedala gólmance Lerondové šanci. V 61. minutě měly dívky země galského kohouta ideální šanci znovu odskočit, Cardiaová ovšem neproměnila pokutový kop. V závěrečných minutách se hrálo především před pokutovým územím Francouzek, gólu už se ovšem více než 10 tisíc diváků nedočkalo.

Další zápasy sehraje naše reprezentace 5. května v Domažlicích proti Španělsku a 8. května v Příbrami proti Německu. Finálový duel se hraje 14. května v plzeňské Doosan Aréně.