V plzeňské fakultní nemocnici dnes rozsvítili Vánoční strom splněných přání

Každý člověk nemá to štěstí být o Vánocích se svou rodinou, proto letos již pošesté v plzeňské fakultní nemocnici rozsvěcují Vánoční strom splněných přání. Jeho prostřednictvím může každý udělat radost nemocným, kteří svátky prožijí v nemocnici.

“Vánoční svátky jsou svátky kruhu rodiny, a i když se snažíme všem pacientům umožnit, aby byli na Štědrý den doma, někdy to zdravotní stav zkrátka nedovolí. Rádi bychom pacientům, kteří tráví vánoční svátky v nemocnici, tyto chvíle alespoň trochu zpříjemnili,” vysvětluje smysl akce mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň Gabriela Levorová.

Kliknutím na jednotlivé ozdoby na stromečku na https://www.fnplzen.cz/strom_prani_2018 se zobrazí konkrétní přání dětského či seniorského pacienta nebo oddělení.

Chcete napomoci vánoční atmosféře ve fakultní nemocnici a udělat radost dětským pacientům nebo seniorům? Můžete kliknout na Vánoční strom splněných přání ve FN Plzeň a udělat obrovskou radost bojovníkovi na hematoonkologii Dětské kliniky nebo na jiném dětském či seniorském oddělení. Zakoupené dárky je možné odevzdat na ředitelství v borském i lochotínském areálu nemocnice do 18.prosince.

“V našem fakultním Vánočním stromu splněných přání máme ve fialové hvězdě pacienty Dětského hematologicko-onkologického oddělení s jejich konkrétními přáními. V dalších ozdobičkách jsou oddělení, kde se léčí malé děti a popsané dárky zpříjemní dobu těm dětem, které nástup do nemocnice teprve čeká,” vysvětluje Gabriela Levorová. “Nezapomněli jsme ani na klienty, kteří jsou hospitalizováni na těchto pracovištích: Lůžka dlouhodobě nemocných, Geriatrické oddělení, Oddělení sociálních lůžek a Pobytová sociální péče,” dodává.

Rozklikávací strom otevřeli ve FN dnes v 7 hodin ráno. Zakoupené dárky je možné odevzdat na ředitelství v borském i lochotínském areálu nemocnice do 18. prosince. “Předem moc děkujeme vše lidem s dobrým srdcem,” říká mluvčí nemocnice.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *