V novotou zářící mirošovské radnici zahájili výstavu Stavba roku starosta Vlastimil Sýkora a hejtman Rudolf Špoták

Ve stále novotou zářící mirošovské radnici začala včera výstava Stavba roku Plzeňského kraje 2022. Společně ji zahájili starosta Mirošova Vlastimil Sýkora a hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. 

Výstava je putovní a postupně se zastavuje v místech, která byla na stejnojmenný titul nominována. Všech čtyřicet nominovaných staveb také představuje. Mirošovská radnice byla jedinou nominací z celého okresu Rokycany. „Jsem rád, že se podobné stavební akce konají i mimo velká města. Rekonstrukce mirošovské radnice je skvělou inspirací i pro ostatní malá města či obce, jak se pomocí dotačních titulů dopracovat k něčemu, co poslouží lidem a přetrvá generace. Jak je z výstavy patrné, v našem kraji se skutečně máme čím pochlubit,“ sdělil při zahájení výstavy hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Prezentace čtyřiceti soutěžních stavebních děl, včetně hodnocení odborné poroty, bude v Mirošově k vidění až do 26. listopadu. „Jedná se o další akci, která naši nově zrekonstruovanou radnici otevírá veřejnosti. Za to jsem rád. Konají se tu svatby, veřejná jednání zastupitelstva města, nově i koncerty a v budoucnu určitě i besedy. Mirošovská radnice je tu pro občany,“ vysvětluje mirošovský starosta Vlastimil Sýkora, proč je výstava instalována přímo na radnici.

Zdroj: Město Mirošov

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *