V Nepomuku chtějí pomoci brazilským studentům. Vyhlásili adventní sbírku

Nepomucká radnice chce pomoci brazilským studentům ke studiu v Česku. Radní by rádi zorganizovali prezenční intenzivní kurz českého jazyka v Nepomuku pro čtyři nadané brazilské studenty s cílem získat pro ně v budoucnu stáže na univerzitách v ČR a možnost osobního i profesního rozvoje v naší zemi. Na portále Hithit vyhlásili sbírku, která má studenty z Brazílie podpořit a umožnit jim studium v České republice. Do sbírky se může zapojit kdokoliv a coby odměnu nabízí Nepomuk typické suvenýry se sv. Janem Nepomuckým, ale i unikátní kusy sbírkových předmětů.

Město Nepomuk je od roku 2016 partnerským městem São João Nepomuceno (Svatý Jan Nepomucký) v Brazílii. V rámci této spolupráce byl na jihovýchodě Brazílie od podzimu 2019 realizován online kurz češtiny, z něhož vzešli čtyři nejlepší studenti. V době, kdy byl kurz nabízen, byli ještě na střední škole. Nyní jsou už všichni zapsáni na vysokých školách a jedná se o velmi nadané mladé muže. Thiago je studentem lékařské fakulty, Lucas studuje práva, César pedagogickou fakultu a Matheus farmacii a biochemii.

„Naším cílem je uspořádat intenzivní 15 dnů trvající letní kurz českého jazyka pro tyto studenty přímo v Nepomuku, rodišti sv. Jana Nepomuckého. Součástí budou i doprovodné aktivity a turistický program. Vybraná částka bude použita na nákup letenek pro studenty,“ popisuje kampaň místostarosta Nepomuku Pavel Motejzík. „Do sbírky předpokládáme zapojení českých i brazilských obyvatel, a coby odměnu nabízíme například typické suvenýry se sv. Janem Nepomuckým, ale i unikátní kusy sbírkových předmětů,” dodává místostarosta Motejzík.

Zdroj: www.zaplzni.cz a www.nepomuk.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *