V neděli opět se třemi králi k Ježíškovi. Průvod půjde od katedrály ke kostelíku U Ježíška

V neděli 3. ledna opět půjde Plzní Tříkrálový průvod od katedrály ke kostelíku U Ježíška. Jako každoročně bude součástí Tříkrálové sbírky. „Pokud počasí dovolí, pojedou letos všichni tři králové na koních. Loni jsme měli v sedle mouřenína Baltazara a poutal velkou pozornost,“ říká jedna z organizátorek, Alena Kozáková.

Průvod v čele s Kašparem, Melicharem a Baltazarem vyjde ve 14 hodin od vánočního stromu na náměstí Republiky a za doprovodu živé hudby půjde ulicí Bedřicha Smetany, Bezručovou, Františkánskou, přes sady do Martinské, k řece a podél ní na lávku pro pěší vedle Mostu Milénia a ke kostelíku U Ježíška. Průvod bude součástí tradiční Tříkrálové sbírky a Tři králové budou vybaveni kasičkou, do níž budou lidé moci přispívat. Jako každým rokem zajdou i letos koledníci do restaurací a kaváren po trase a budou koledovat i zde.

Kolem třetí hodiny dorazí průvod ke kostelíku, kde už bude čekat živý betlém, letos v podání amatérské herecké společnosti složené ze členů dětské lidové muziky Vozembach z Dobřan a jejich rodičů a přátel.

Bližší informace o všech akcích a aktivitách naleznete na www.kostelujeziska.cz a www.facebook.com/kostelujeziska.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *