V Mulačově nemocnici slouží nová “jipka”

Novou multioborová JIP (jednotka intenzivní péče)  otevřeli vMulačově nemocnici v Plzni na Borech. Vznikla adaptací a úpravou prostor po bývalém oddělení dětské chirurgie. Nová JIPka disponuje celkem sedmi lůžky, z toho dvě jsou prostorově oddělitelná s možností zvláštního režimu. Součástí vybavení oddělení je komplexní monitoring životních funkcí pacienta a  tři plicní ventilátory pro  pacienti s potřebou dechové podpory.

,,Náklady na adaptaci, úpravu a nové vybavení  prostor po bývalé dětské chirurgii činily celkem 3,6 mil. Kč a byly plně hrazeny z vlastních zdrojů skupiny Privamed.  Vybavení multioborové JIP disponuje nejmodernějšími polohovacími lůžky a novými  přístroji splňujícími  požadavky  pro poskytování  akutní a intenzivní,péče’’ uvádí
Jaroslav Zimmermann, jednatel Mulačovy nemocnice.

V prostorách původního oddělení JIP Mulačovy nemocnice nyní vzniká nové oddělení NIP (Následné intenzivní péče), které je nyní ve 2.etapě své  realizace a bude zde po úplném dokončení celkem 10 lůžek s plným monitoringem životních funkcí pacienta včetně dispozice  dechové podpory pacienta umělou plicní ventilací.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *