V Karlovarském kraji se očkuje proti COVID-19 už i bez registrace

Od pondělí 26. července 2021 se zájemci v Karlovarském kraji mohou nechat očkovat proti COVID-19 bez registrace. Prvním místem, které vakcinaci bez předchozí rezervace termínu v centrálním registračním systému nabízí, je očkovací centrum v klášteře sv. Antonína Paduánského v Sokolově.

Očkování v sokolovském klášteře bez předchozí rezervace mohou lidé podstoupit vždy od pondělí do pátku mezi 16. – 17. hodinou. Celkem jsou zdravotníci schopni aplikovat neregistrovaným 24 dávek vakcín denně. „Dalším místem pro očkování bez registrace se v Karlovarském kraji stane očkovací centrum v Kulturním centru Svoboda v Chebu, kde bude od středy 28. července vyhrazen čas od pondělí do pátku pro zájemce v době od 14. do 15. hodiny. Kapacita je asi 50 očkovaných denně. Následně v karlovarské KV Areně se mohou neregistrovaní nechat očkovat od soboty 7. srpna, a to v časech od pondělí do pátku mezi 15. – 17. hodinou, v sobotu a v neděli mezi 10. – 12. hodinou,“ upřesnila lékařská ředitelka a krajská koordinátorka očkování MUDr. Dagmar Uhlíková s tím, že ve všech případech se jedná o vakcíny výrobce Pfizer/BioNTech.

„Jasně se ukazuje, a to nejen u nás, ale i celosvětově, že očkování chrání proti šíření nákazy a těm, kteří během léta cestují do zahraničí, výrazně usnadňuje pohyb mezi jednotlivými státy, po návratu nemusejí do karantény, především ale neohrožují své blízké. Proto chceme umožnit lidem i očkování bez registrace, pokud se nechtějí nebo nemohou registrovat v elektronickém systému,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Očkování neregistrovaných nabídli zástupci Karlovarské krajské nemocnice jako jednu z možností i organizátorům Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který se uskuteční v Karlových Varech v posledním srpnovém týdnu.

Pro snadný přehled:

OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE – KARLOVARSKÝ KRAJ:
Od 26. 7. 2021
Očkovací centrum Sokolov, Klášter sv. Antonína Paduánského
PO – PÁ: 16.00 – 17.00

Od 28. 7. 2021
Očkovací centrum Cheb, Kulturní centrum Svoboda
PO – PÁ: 14.00 – 15.00

Od 7. 8. 2021
Očkovací centrum Karlovy Vary, KV Arena
PO – PÁ: 15.00 – 17.00
SO – NE: 10.00 – 12.00

 

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *