Kolařů přibude. V Doubravce je nový úsek cyklostezky v Rodinné a Sokolské ulici

Kromě nového povrchu chodníku v Rodinné a Sokolské ulici v Doubravce vznikla v lokalitě stezka pro pěší a cyklisty s odděleným provozem. Během stavby byly opraveny obrubníky a vjezdy do garáží a podél silniční obruby vyznačeno parkoviště K+R před 28. základní školou. Oba opravované úseky Sokolské a Rodinné ulice jsou po úpravách jednosměrné.

Po měsíci skončily stavební úpravy chodníků a jejich okolí v Rodinné a Sokolské ulici v plzeňské čtvrti Doubravka. Tato ulice se základní školou tvoří klidnou alternativu pro cestu na kole z Doubravky do Lobez. „V místech, kde auta nyní mohou jezdit jen jedním směrem, umožňují nové úpravy obousměrný provoz cyklistů. Až bude vybudována lávka pro pěší a cyklisty přes Rokycanskou v místě, kde je nyní podchod, předpokládáme, že v této ulici cyklistů přibude. Proto jsme do projektu opravy chodníků nově zahrnuli i vytvoření stezky pro cyklisty,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Starý asfaltový povrch chodníku v Rodinné ulici byl poškozen při opravách sítí. Nyní je tam nový asfaltový povrch s oddělenou částí pro chodce a cyklisty pomocí vodorovného dopravního značení. V Sokolské ulici byla část stávající betonové zámkové dlažby nahrazena asfaltovým pruhem pro cyklisty, který od chodníku dělí hmatný varovný pás z reliéfní betonové dlažby. Zároveň byly upraveny a rozšířeny vjezdy do areálu 28. základní školy. Úpravy se týkaly také zeleného pásu mezi chodníkem a vozovkou. Sklopením obrubníků se zlepšil vjezd do garáží rodinných domů.

„V prostoru před 28. základní školou vzniklo změnou organizace dopravy ve vozovce parkoviště K+R se zpevněním místa pro vystupování zatravňovacími betonovými dlaždicemi,“ doplnil Milan Archman z Úseku komunikací Správy veřejného statku města Plzně, který měl projekt na starosti. Finální částí veškerých úprav bylo osazení nového dopravního značení, kterým se prodloužil jednosměrný provoz v Republikánské ulici a Rodinná ulice v úseku od Republikánské k Sokolské a Sokolská od Rodinné k Revoluční ulici se také staly ulicemi jednosměrnými. Po asi měsíc trvajících stavebních úpravách tudy již nyní mohou projet cyklisté.

Zdroj: www.plzen.eu

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *