Užijte si Velikonoce v plzeňské zoo. Tradiční program potrvá celé čtyři dny!

TRADIČNÍ VELIKONOCE NA STATKU LÜFTNERKA v plzeňské zoo budou trvat celé čtyři dny– od pátku 29. března do pondělí 1. dubna!

Každý sváteční den nabídne od 10 do 17 hod. něco z bohatého rukodělného, kulturního a dalšího programu: Pletení pomlázek, zdobení kraslic různými technikami, tvoření velikonočních ozdob, výrobu košíků, řehtání, ukázky uměleckého kovářského řemesla, velikonoční pomlázku… A také připomenutí dřívějších dětských her. Encyklopedie velikonočních zvyků poskytne informace o hlavních velikonočních dnech a zvycích spojených s těmito svátky. Chybět nebude ani mezi rodinami s dětmi oblíbená velikonočně tématická soutěžní stezka o zajímavé ceny.

V suterénu statku se o Velikonocích rozhoří kovářská výheň a k pohádkovým bytostem hojně navštěvovaného Strašidelného sklepení přibude živá kovářská víla předvádějící jak tvárné je rozžhavené železo. Starší děti a dospělí budou mít možnost si ukout i drobný suvenýr. Tvůrčí dílničky, zejména pro malé návštěvníky, budou ostatně součástí většiny řemeslných stanovišť.

Každý den se navíc ve 14 hodin statek Lüftnerka rozezní folklórem:
Pátek 29. 3.: zazpívají děti z folklorního souboru Plzeňáček, stálého hosta kulturních akcí v zoologické a botanické zahradě.
Sobota 30. 3.: roztančí Lüftnerku spojené soubory Boleváček při Bolevecké ZŠ a IMPRO při pionýrském oddíle Mikulka.
Neděle 31. 3.: bude patřit dětskému lidovému souboru Úslaváček při ZUŠ Starý Plzenec
Pondělí 1. 4.: předvedou velikonoční koledu Pšeničky z Nepomuku.
Velikonoční speciality nabídne Hospoda na statku.

Po všechny dny zůstává, jako je tomu ve všech dalších případech víkendového a svátečního doprovodného programu, nezvýšené vstupné.

Zdroj: Zoo Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *