U Boleváku je nové dětské hřiště. Herní prvky hezky zapadají do tamní krajiny

Nové dětské hřiště je u hráze Velkého boleveckého rybníka. Přibyly houpací rybky, skákací plošiny, lanovka, herní loďka, houpačka nebo dvouhoupačka se sedákem pro batolata i větší děti. Rekreační a turistická oblast boleveckých rybníků se tak pro Plzeňany a návštěvníky Plzně stane ještě atraktivnější.

Lokalita boleveckých rybníků je jednou z nejnavštěvovanějších v Plzni a díky novému hřišti bude pro Plzeňany o to víc atraktivní a rodiče s dětmi tam budou trávit svůj volný čas ještě raději. “Domnívám se, že se nám podařilo vybrat takové herní prvky, které budou vyhovovat i těm nejnáročnějším uživatelům, a do tamního prostředí hezky zapadnou,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Hřiště se moc povedlo a já věřím, že rozšíří možnosti vyžití pro rodiny s dětmi, které míří na Bolevák. My jsme nedávno dokončili dětské hřiště v Manětínské ulici, kde je i kavárna a otevřeme je společně. Doufám, že se to povede v následujících měsících,“ uvedla Ivana Bubeníčková, starostka prvního městského obvodu.

Hřiště je z části obklopené vzrostlými duby a dalšími stromy a záměrně doplněné přírodními herními prvky tak, aby zapadly do přírody v okolí rybníka. Jsou to třeba houpací rybky, skákací plošiny, lanovka, herní loďka, houpačka nebo dvouhoupačka se sedákem pro batolata i větší děti. Na svahu hráze je umístěná skluzavka a šplhací klády. Instalované prvky jsou vyrobené z akátového dřeva a severského modřínu. K hřišti je možné z hráze sejít také po nových schodech.

Stavba hřiště přišla skoro na milion korun. Hřiště je určené dětem od 3 do 14 let s váhou do 50 kilogramů.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *