Trojí pozvání na statek Lüftnerka – přijďte do plzeňské zoo

Vzhledem k letošnímu datu Velikonoc na začátku dubna se oblíbená Ptačí sobota v Zoologické a botanické zahradě města Plzně s řadou adrenalinových atrakcí ve vzduchu a v korunách stromů v režii společnosti Prostrom Bohemia koná společně s oslavou Dne Země v sobotu 25. dubna od 10 do 17 hod.

Samozřejmě nebude chybět již legendární veverčí strom, dále jsou připraveny soutěžní naučná stezka, malování zážitků ze zoo, různé hry a poznávačky. Dobré znalosti a dětský um budou odměněny sladkostmi a dalšími cenami. Ptačí sobotu tentokráte hostí statek Lüftnerka a jeho okolí. Návštěvníci s ptačími jmény  budou mít po celý den vstup do zahrady se slevou.

K plzeňské oslavě Dne Země patří už tradičně vyvrcholení sběru potravinářských hliníkových obalů ve školách a v domácnostech Plzeňska. Symbolická sběrová tečka za ročníkem 2014/15 se uskuteční rovněž v sobotu 25. dubna v Kilometrovce u Kalikovského mlýna ve 14 hod. Menší množství hliníkových obalů je možné odnést do neděle 26. dubna do kontejneru u hlavní pokladny zoologické a botanické zahrady.

V ročníku 2013/14 bylo sebráno na počest Dne Země a tím zachráněno pro nové zpracování 1 870 kg této důležité suroviny. Největší zásluhu na tom měly opět dvě školy ze severního Plzeňska – ZŠ a MŠ Město Touškov a ZŠ Ludvíka Očenáška v Dolní Bělé. V Plzni si zaslouží pochvalu žáci 31..ZŠ, děti z 81. MŠ a studenti Masarykova gymnázia. Nejvzdálenější sběrači byli opět z jižních Čech – tentokráte ze ZŠ v Bělčicích.

Poslední dubnovou akcí v Zoologické a botanické zahradě města Plzně bude  30. IV. od 15 hod. čarodějnické odpoledne na statku Lüftnerka.  Pro všechny čarodějnice i čaroděje to bude velká příležitost předvést se v nejlepší čarodějnické masce a na vlastním dopravním prostředku, jímž bylo vždy koště. Nakonec se rozhoří táborák, ale čarodějnice se upalovat nebudou, oheň poslouží k opékaní vuřtů za odměnu za úspěšné projití čarodějnické pohádkové stezky. Čarodějnice a čarodějové budou mít na akci od 14 hod. vstup zdarma.

Statek Lüftnerka neosiří ani 1. května, kdy se zde uskuteční od 14 hod. folklorní odpoledne pod staročeskou májkou. Pozvání přijaly dětský soubor Plzeňáček, dudácké kvarteto Základní umělecké školy Chválenická a dudák Tomáš Kozák.   (fh)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *