Tradiční Velikonoční bazárek už zítra! Kupte si něco na sebe a vydělejte na kotel do domova pro matky v tísni

Kupte si něco nového na sebe, aby vás velikonoční beránek nepokakal, a pomozte tak dobré věci, vyzývá už počtvrté iniciativa Holky holkám. Tradiční Velikonoční bazárek pořádá letos v prostorách Studijní a vědecké knihovny PK, a to v sobotu 13. dubna. Parta známých plzeňských žen tu opět bude prodávat dámské oděvy a utrženou částku pak předá řediteli Diecézní charity Jiřímu Lodrovi. Letos peníze pomohou domovu pro matky s dětmi v tísni v Havlovicích, kde je třeba koupit nový kotel.

„Žádáme o investiční podporu Plzeňský kraj a z dotace, pokud ji dostaneme, můžeme hradit osmdesát procent. Zbývajících dvacet musíme získat z darů. Děkujeme Holkám, že nám pomáhají,” říká Jiří Lodr.

Velikonoční bazárek zahájí v 9 hodin vystoupení dětského pěveckého sboru Sluníčka z 15. ZŠ a jeho program nabídne i autorské čtení herečky Kamily Špráchalové. Až do 12 hodin si ženy budou moci za symbolických 100 Kč/ks koupit šaty, sukně, halenky, kalhoty, kabáty nebo svetry a chybět nebudou ani doplňky. Prodávat je budou třeba muzikantka Ilon Leichtová, ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková nebo tisková mluvčí knihovny Martina Košanová.

„Filozofie bazárku je jednoduchá: myslíme na ženy, které nemají v životě štěstí a chceme jim udělat aspoň trochu radosti. Maminkám, které dají poslední korunu do svých dětí, teď nabízíme možnost koupit si za malé peníze něco pěkného taky pro sebe,“ objasňuje iniciátorka aktivit Holky holkám Markéta Čekanová jednu z rovin této charitativní činnosti.

Velikonoční bazárek Holky holkám v uplynulých třech ročnících vydělal už sedmdesát tisíc korun a jeho patronkami byly herečka Kristýna Leichtová, modelka Lucie Křížková a tenistka Andrea Hlaváčková. (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *