Tradiční vánoční trhy oživily krajský úřad. Se svými výrobky představili žáci a studenti devíti středních škol

Již počtvrté ožil vnitroblok Krajského úřadu Plzeňského kraje tradiční akcí Vánoční trhy. Také letos se se svými výrobky představili žáci a studenti devíti středních škol zřizovaných Plzeňským krajem.

„Přesto, že letos jde teprve o čtvrtý ročník trhů, je každoročně velký zájem o výrobky, které zde prezentují žáci krajských středních škol. A právě prostřednictvím těchto akcí, mohou studenti ukázat, čím je jejich obor zajímavý a co dokáží,“ uvedl při zahájení hejtman Václav Šlajs.

Na trzích si návštěvníci mohli nakoupit vánoční cukroví, vánočky, štoly, slané i sladké palačinky, vafle, ale také domácí vlasové nudle či punč a svařák a mnoho dalších dobrot. Nechyběly ani vánočně laděné dekorační předměty, jako keramika, svícny, adventní věnce či ozdoby. Svůj um předvedly kadeřnice a kosmetičky ze Středního odborného učiliště v Domažlicích, které návštěvnicím upravily účes nebo je nalíčily. Předvánoční atmosféru zpříjemnilo vystoupení přípravky Dětského pěveckého sboru Divadla J. K. Tyla.

 

Pořádáním tradičních Vánočních trhů dává Plzeňský kraj prostor žákům středních škol ukázat, co dovedou a k čemu je studium právě na jejich škole dobré. Což je neocenitelnou inspirací pro rodiče dalších potenciálních studentů, žáků končících základní školu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *