Topka nadělovala dětem v Nemocnici u sv. Jiří. Letos už podesáté

Oslava svátku sv. Mikuláše je v plzeňské TOP 09 od roku 2009 tradičně spjata s nadílkou v dětské Nemocnici u Sv. Jiří v Plzni na Doubravce. Ani tento rok tomu nebylo jinak. Letos navíc zavítali zastupitelé TOP 09 s mikulášskou nadílkou také do 38. mateřské školy v Plzni na Slovanech.

V roli Mikuláše dětem dárky naděloval zastupitel Městského obvodu Plzeň 3 Radoslav Škarda společně s andělem, kterým byla nově zvolená místostarostka Městského obvodu Plzeň 1 Ilona Jehličková. Již tradičně zavítali nejprve do denního stacionáře pro děti s respiračními chorobami a poté navštívili s nadílkou také děti v lůžkové části nemocnice na oddělení JIP.

„Na roli Anděla do dětské nemocnice, kam s TOP 09 chodíme již desátým rokem, jsem se celý rok moc těšila. Z politiky jsem zvyklá, že často dlouho trvá, než se dobré myšlenky a nápady pomění v realitu. V roli anděla však mohu vykouzlit dětem úsměvy na tváři jako mávnutím kouzelného proutku. A dětský úsměv je pro každého rodiče to nejkouzelnější. Proto jsem ráda, že jsme nemocným dětem mohli zpříjemnit jejich pobyt v nemocnici a odvést jejich pozornost od jejich nemoc,“ říká lochotínská místostarostka Ilona Jehličková.

Nemocnice u Sv. Jiří je soukromé zdravotnické zařízení poskytující lékařskou péči dětským pacientům od novorozeneckého věku až do 19 let. Disponuje 35 lůžky, včetně lůžek intenzivní péče. (tz)

Foto TOP 09

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *