Tolik práce se sbíráním opilců z chodníků a silnic – to strážníci nepamatují

Služba s vozidlem převážejícím opilé lidi do protialkoholní záchytné stanice byla pro plzeňské strážníky o prodlouženém víkendu náročná.

 Ve čtvrtek večer si hlídka dojela pro opilého muže do Tylovy ulice. Cizinci, který to přehnal s konzumací alkoholu, pomohl před příjezdem městských policistů muž, který ho viděl vstoupit do silnice před přijíždějící trolejbus a upadnout. “Pro svoji opilost nebyl sedmatřicetiletý Bulhar strážníkům schopen cokoliv říci. Dechovou zkouškou u něj byla zjištěna hladina alkoholu v dechu 1,66 promile. Nezvládal chůzi po vlastních nohou, padal a hrozilo mu vzhledem k nízkým teplotám podchlazení,” informuje mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

V pátek ráno strážníky požádali o spolupráci státní policisté, když našli u sjezdu na Prahu dalšího opilce. Dechová zkouška u něj prokázala přítomnost 3,18 promile alkoholu v dechu. Protože ho nohy neunesly a kácel se do vozovky, předali strážníci osmatřicetiletého Plzeňana do péče personálu protialkoholní záchytné stanice.

“Případ opilé osoby řešila v sobotu hlídka v Doubravce, kde si v podvečer ustlal v Zábělské ulici sedmatřicetiletý muž původem z Plzně. Když dorazila na místo, uviděla muže ležet na chodníku mezi lavičkami. Byl v takovém stavu, že kvůli opilosti nebyl schopen kontrolovat své chování a nebylo jeho slovům rozumět. Noc strávil na záchytce,” popisuje mluvčí

Ve stejném stavu odvezli strážníci v neděli odpoledne ze Zábělské ulice třiatřicetiletého muže z Českobudějovicka. Stejně na tom byl i třiapadesátiletý Slovák, kterého v půl osmé večer sbírala hlídka opilého na Klatovské na chodníku.

Závažnější případ, při kterém došlo na použití donucovacích prostředků, řešili městští policisté o něco později v centru města. “Vše zpočátku vypadalo naprosto klidně. Na městskou policii se obrátila žena, že má starost o opilého muže, kterého viděla upadnout na obličej.  Před převozem do protialkoholní záchytné stanice začal muž krvácet z nosu, a proto byli přivoláni záchranáři. Už při prvotním ošetření kladl dotyčný odpor, tudíž byl k dalšímu vyšetření převezen do nemocnice za asistence strážníků. Při lékařském vyšetření se muž pokusil napadnout lékařku.  Z toho důvodu byl za použití donucovacích prostředků zpacifikován, skončil s želízky na rukou. Zbytek noci střízlivěl na záchytce,” říká Jana Pužmanová.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *