Téma desetiletí: Teď už prý z kasáren na Slovanech opravdu bude moderní městská čtvrť

Kasárna Slovany, jeden z vůbec největších brownfieldů v Plzni, se promění v moderní městskou čtvrť, která pojme až deset tisíc lidí, vzniknou v ní stovky nových bytů, park nebo mateřská škola. Areál, který hyzdí město víc než čtvrtstoletí, by se měl konečně změnit. Prvním významným krokem k oživení třicetihektarové oblasti je memorandum, jehož uzavření se soukromými investory 2. listopadu schválili zastupitelé.

Zúčastněnými stranami jsou vedle města Plzně společnosti Slovany pozemky s.r.o., Slovany develop s.r.o. a APB – PLZEŇ a.s. Cílem memoranda je utvrzení dosavadní společné vůle, stvrzení na klíčových parametrech budoucí spolupráce a závazek pokračovat v jednáních až do doby dosažení finální shody v podobě uzavření smlouvy o spolupráci.

„Jedná se o lokalitu, která má pro rozvoj města Plzně mimořádný význam. Uzavření memoranda je prvním krokem k oživení oblasti. Jako podstatný benefit vnímám kontribuce developera, který v místě na své náklady vybuduje technickou i dopravní infrastrukturu. Její součástí je i nultá etapa vodovodní sítě, která je nutná s ohledem na stávající nedostatečnou kapacitu,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Bosák.

V areálu někdejších největších plzeňských kasáren, který je opuštěný od roku 1992, má vzniknout až tisíc nových bytů a další objekty občanské vybavenosti. Radní pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení Světlana Budková uvedla, že rozloha lokality je obrovská a v Plzni nemá obdoby.

„Kromě rezidenční čtvrti s bytovými domy se počítá s parkem pro volnočasové aktivity, který by sloužil široké veřejnosti, nebo mateřskou školou. Pozemky pro školku získáme od investora za symbolickou cenu 40 korun za metr čtvereční a předpokládáme, že získáme i předkupní právo na pozemky pro bytovou výstavbu o rozloze téměř pět hektarů. Je to důkaz dobré spolupráce se soukromým investorem,“ sdělila Světlana Budková.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační snímek Útvar koncepce a rozvoje města Plzně

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *