Svatováclavské putování Prahou

V neděli 27. září 2015, den před svátkem sv. Václava, vyjde od kostela Všech svatých na Hradě pražském procesí, které projde Prahou s kopií Palladia země české. Pouť bude zahájena ve 13.00 hodin mší svatou. Její účastníci dorazí v 17.00 hodin na Václavské náměstí, aby se zde zúčastnili „Svatováclavského zastavení“, kterému bude přítomen také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.

Duchovního zastavení pod sousoším sv. Václava se kromě pražského arcibiskupa zúčastní také vzácní hosté letošních oslav, kterými jsou archieparcha kyjevský Svjatoslav Ševčuk a arcibiskup z Minsku Tadeusz Kondrusiewicz. Přítomné osloví rovněž starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, radní pro kulturu Jan Wolf a další známé osobnosti. Kromě zamyšlení na téma národního patrona zazní také modlitby a Svatováclavský chorál spolu se státní hymnou. Hosté si budou moci poslechnout hudbu Adama Michny z Otradovic, Henryho Purcella či Jiřího Ignáce Linky.

Svatováclavské putování Prahou, v předvečer slavnosti Svatého Václava, bude vedeno po významných a posvátných místech města Prahy. Pouť bude zahájena ve 13.00 hod mší svatou za český národ v kostele Všech svatých na Hradě pražském a uctěním sv. Prokopa. „Po vzoru zakladatelů české státnosti sv. Ludmily a sv. Václava chceme přijmout a nést Palladium jako symbol duchovního dědictví a přinášet víru, naději a lásku do všech končin naší země,“ říká za občanské sdružení Česká republika pro Ježíše P. Jiří Koníček. Samotné Palladium bude poutníkům předáno ve 14.00 hodin ve Svatováclavské kapli svatovítské katedrály. Procesí poté zamíří ke kostelu sv. Mikuláše na Malou Stranu a dále přes Karlův most do kostela sv. Františka v klášteře křižovníků a do chrámu Matky Boží před Týnem. Svatováclavské putování Prahou bude zakončeno v 17.00 hodin na Václavském náměstí účastí na Svatováclavském duchovním zastavení pod sochou sv. Václava. Více na www.viraanadeje.cz.

Aleš Pištora

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *