Svatomartinské slavnosti oživí Kollárku. Dřevěné náměstíčko zaplní husy, pivo i kultura

Svatomartinská husa, pivo, svařák ale i kulturní program pro děti i dospělé zaplní v sobotu dřevěné náměstíčko kousek od centra – na křižovatce Kollárovy a Kovářské ulice. Místní tak pokračují ve své snaze proměnit pozapomenutou ulici v reprezentativní třídu hrdě spojující hlavní autobusové nádraží a centrum.

Už pátou sousedskou slavnost za poslední dva roky pořádá iniciativa Kollárka jinak! Cílem místních obyvatel je zpříjemnit svou ulici pro místní, návštěvníky i kolemjdoucí. Dřevěnou platformu, kde slavnosti proběhnou, vybudovali sousedé právě jako místo pro společné setkávání. Koncert, divadlo nebo jinou akci tady může uspořádat každý.

Cílem je vytáhnout místní z domů a posílit sousedské vztahy. “Máme radost, že naše aktivity zajímají nejen běžné obyvatele, ale i živnostníky a velké podnikatele. V těchto dnech ladíme vznik občanského spolku, abychom mohli efektivněji pracovat na zkrášlení ulice a okolí. Navíc se budeme bavit s místními podniky, jak zkulturnit vyvěsní štíty a pouliční reklamu,” vysvětluje tahounka místních Jana Eismanová.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *