Studentská firma The Pops vyrábí a prodává cukrovinky

Studenti Akademie hotelnictví a cestovního ruchu založili v rámci výuky vlastní obchodní společnost The Pops, ve které vyrábí lízátka a další sladkosti v severoamerickém stylu. Pod vedením učitele a konzultanta funguje skutečná výroba i prodej a žáci tak mají jedinečnou možnost, vyzkoušet si založení a vedení podniku na vlastní kůži.

 

Společnost The Pops funguje ve škole od října 2014. Studenti si nejprve sami zvolili výrobky, sestavili podnikatelský plán a právní rámec. „Projekt s názvem ‚Studentské firmy‘ nově zavádíme v prvním a druhém ročníku. Cílem výuky je propojit vyučovanou teorii odborných předmětů s praxí. Práce ve studentské firmě umožňuje žákům prakticky vyzkoušet založení a vedení podniku Jedná se o reálnou činnost, nikoliv fiktivní. O lízátka a cukrovinky, které prodáváme v rámci školy, je velký zájem,“ říká ředitelka Akademie hotelnictví a cestovního ruchu Mgr. Jana Linhartová.

Vše probíhá jako u skutečné společnosti, studenti mají vlastní management a vedou účetnictví. V rámci studentských firem se žáci setkají i se skutečným informačním systémem použitým pro práci takové firmy, prací marketingu, obchodu, výrobou webu a dalších nezbytných podnikatelských aktivit. Cílem je i vytvoření vazby na komerční sféru, na zaměstnavatele, kteří přiblíží prostřednictvím workshopů a koučovacích setkání s pedagogy a žáky reálné příležitosti jejich minifirem na skutečném trhu, upozorní na nedostatky jejich záměru a pomohou s vyladěním produktu na potřebnou profesionální úroveň.

Partnerem projektu je společnost Junior Achievement, o.p.s. (JA), která je nejstarší a nejrozsáhlejší vzdělávací neziskovou organizací na světě. Vznikla již v roce 1919 v USA, dnes působí ve více než 120ti zemích světa. Junior Achievement je významným představitelem práce se studenty v oblasti podpory podnikavosti a podnikání ve světě i v ČR. Česká kancelář byla založena v roce 1992 panem Tomášem Baťou.

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu je soukromá střední škola a střední odborné učiliště. Své studenty připravuje především pro práci ve všech oborech gastronomie. Vychovává manažery hotelového provozu, kuchaře, číšníky, průvodce v turistickém ruchu a animátory. Absolventi nemají problémy se získáním zaměstnání. Mnozí si už dobyli významné posty ve svém oboru, velká část pokračuje ve studiu na vysokých školách.

Daniela Vítová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *