Studené nápoje jsou teď trhákem ve vlakových minibarech Západního expresu a Krušnohoru

Nejoblíbenější jsou v nabídce vlakových minibarů Českých drah teplé nápoje, které si cestující mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se prodalo nejvíce porcí instantní kávy (166 tisíc porcí), populární je ale i instantní cappuccino (83 tisíc porcí) či značková káva Manuel (60 tisíc porcí). Dohromady s čajem se celkově prodalo více než 72 tisíc litrů teplých nápojů. Na západě Čech jezdí minibary na trasách Západního expresu a Krušnohoru – na Plzeňsku, Domažlicku, Chebsku a Sokolovsku. V posledních týdnech jsou trhákem hlavně studené nápoje.

Od ledna do konce července prodali stevardky a stevardi cestujícím také 53 tisíc croissantů a 31 tisíc tatranek. Během letních měsíců jsou velmi populární chlazené nápoje. Například půllitrových plechovek Pilsner Urquell se za prvních sedm měsíců prodalo více než 80 tisíc kusů. Za stejné období se prodalo i 53 tisíc kusů piv Budweiser Budvar. Neoblíbenějším nealkoholickým nápojem byla Kofola (62 tisíc lahví) a dalším pak neperlivá voda (51 tisíc lahví). Velkou popularitu si získal také pivní speciál Kryšpín od pivovaru Proud, který vznikl na podporu renovace parní lokomotivy 365.024. Toho už se prodalo téměř 3 tisíce kusů a ve skladech tak zbývají poslední plechovky tohoto speciálu.

Za zmínku stojí také zájem o sušené maso s téměř 20 tisíci prodanými kusy a také o křupavé cvrčky a červíky, kterých se prodalo více než 4 tisíce kusů. Právě křupavý hmyz mají od 18. do 20. srpna možnost ochutnat cestující v soupravách InterJet na linkách R15 z Prahy přes Ústí nad Labem do Chebu a Ex 6 z Prahy přes Plzeň do Chebu. Malý balíček na ochutnání dostane každý, kdo si zakoupí některý z produktů ČD Minibar.

Od konce července došlo k navýšení počtu vybraných položek zboží v minibarech, a to především o chlazené nápoje, o které je v poslední době největší zájem. Cestující svůj nákup v ČD Minibarech a v prodejních automatech ČD Snack mohou zaplatit také bezhotovostně.

Službu ČD Minibar nebo prodejní automaty občerstvení ČD Snack mohou cestující v současném jízdním řádu využít v 217 spojích. Stevardky a stevardi zajišťují prodej občerstvení z ČD Minibarů na linkách Západní expres, Krušnohor, Ostravan, Kysučan (v úseku Ostrava – Návsí), Slovácký expres, Zlínský expres (v úseku Praha – Přerov), Vysočina, Rožmberk, Hradečan a Krakonoš (v úseku Praha – Hradec Králové). Svačinové automaty jsou pak k dispozici ve všech jednotkách InterPanter na linkách Svitava a Moravan.

Zdroj: ČD

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *