Stromek na hladině Borské přehrady už září. Došly k němu čtyři lampionové průvody

Sedm stovek lidí se přišlo ve čtvrtek 1. prosince podívat na rozsvícení vánočního stromu na hladině Borské přehrady. Z toho téměř čtyři sta účastníků vyrazilo do Škodalandu s jedním ze čtyř lampionových průvodů. Ty vycházely z Bor, Výsluní, Valchy a Litic. 

„Šli jsme i s prvním místostarostou Pavlem Šrámkem s průvodem z Bor a mám velkou radost z toho, kolik nás bylo. I přes to, že celou dobu vytrvale poprchávalo nás vyrazilo asi 120,“ říká David Procházka, který se hned po příchodu do Škodalandu chopil úlohy rozdávání dárečků pro malé šikovné účastníky průvodu. Na ruku každému upnul svítící náramek a přidal diplom. Děti, které cestu absolvovaly obdržely také drobnou sladkost.

Ve Škodalandu byla připravena spousta stánků s občerstvením, drobnými dárky, vláček pro děti a čtyři stanoviště se soutěžemi na téma vánočních tradic. Nádhernou adventní atmosféru vytvořili trubači skupiny BAND s vánočními koledami. Přesně v půl sedmé se pak čtyřmetrový stromek na hladině Borské přehrady rozsvítil. Vidět ho zde můžete až do 6. února, tedy do Tří králů. „Akce se velmi vydařila, pevně věřím tomu, že jsme právě založili další krásnou tradici,“ uvedl starosta David Procházka závěrem.

Třetí městský obvod si ale připravil i další zajímavé akce. „Již v pondělí 5. prosince se koná Velká mikulášská show s MO Plzeň 3 a Maxim Turbulenc na náměstí Republiky. Pokusíme se o rekord v počtu Mikulášů andělů a čertů na jednom místě. Budeme moc rádi, když se zapojíte a v kostýmu na náměstí mezi 16. a 21, hodinou přijdete,“ zve I. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

Stromečky se už brzy rozzáří také na Borech a Skvrňanech. Na Borech ve vnitrobloku ulice Šimerova 8. prosince, a na Skvrňanech ve vnitrobloku ulice K. Steinera 11. prosince. Na obou místech začne kulturní program v 17 hodin, stromky se rozsvítí o hodinu později.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *