Střídavá péče, vztahy mezi rodiči a dětmi, očkování a migrační vlna – témata plzeňská konference o rodičovství a dětských právech

Vztahy mezi rodiči a dětmi, očkování a migrační vlna, střídavá péče, počítačová kriminalita. To jsou některá z aktuálních témat odborné konference, která se bude konat 22. a 23. října na  Krajském úřadě v Plzni. Její šestý ročník pořádá plzeňská nezisková organizace DOMUS – Centrum pro rodinu.

Konference se tradičně věnuje oblasti rodinné politiky. Ústředním tématem letošního ročníku je Rodičovství – uplatnění práv v praxi. „Chceme nabídnout celistvý pohled na problematiku rodičovství a uplatňování dětských práv. Jedná se o velmi zásadní téma ze sociálního, psychologického, ale především právního hlediska. Na konferenci vystoupí odborníci z právnických fakult v Plzni a Praze, zástupci Policie ČR, Státního zastupitelství a zástupce Sdružení rodinněprávních a opatrovnických soudců,“ říká ředitelka organizace DOMUS – Centrum pro rodinu Mgr. Romana Svobodová. Součástí příspěvků bude i odborná reflexe současné legislativy a soudní praxe.

Konference je určena pro pracovníky veřejné služby, dětských domovů, dětských center, kojeneckých ústavů, zdravotnických a školských zařízení a organizací poskytujících odborné služby v oblasti sociálně-právní ochrany dětí. „Účastníci se dozvědí řadu zajímavých informací, které určitě budou přínosem pro jejich další práci s dětmi a rodinami. Navíc mají jedinečnou příležitost se sejít, popovídat si a vyměnit si vzájemně své zkušenosti. K tomu také slouží čtvrteční večerní diskuzní setkání v prostorách naší organizace v Černické ulici v Plzni,“ dodává Mgr. Romana Svobodová.

Odbornou konferenci na téma Rodičovství – uplatnění práv v praxi pořádá DOMUS – Centrum pro rodinu, z. s., ve spolupráci s Odborem sociálních věcí Krajského Plzeňského kraje a letos poprvé také ve spolupráci s Právnickou fakultou Západočeské univerzity v Plzni.

Na konferenci vystoupí Doc. Senta Radvanová, CSc. (PF Plzeň), JUDr. Jindřich Psutka, PhD. (PF Plzeň), JUDr. Ondřej Frinta, PhD. (PF Praha), Doc. PhDr. Dagmar Kalátová, PhD. (Univerzita zdravotnictví a sociální práce sv. Alžběty Bratislava), Mgr. Radka Jedličová (ředitelka školy a poradkyně ministryně školství) a další odborníci.

 

Program konference:

–          Čtvrtek 22. října: od 10 do 17 hodin seminář na Krajském úřadě ve Škroupově ulici, od 19 hodin diskuzní setkání účastníků v prostorách organizace DOMUS – Centrum pro rodinu v Černické ulici 9 v Plzni.

–          Pátek 23. října: od 9 do 13 hodin seminář na Krajském úřadě ve Škroupově ulici.

Příspěvky se budou týkat témat:

–          Rodičovství, vztah mezi rodiči a dětmi

–          Vztah rodičů ke společnosti

–          Participační práva

–          Majetek a výživné

–          Integrace dětí do škol

–          Zdraví dětí – očkování a migrační vlna

–          Státní zastupitelství a jeho role ve věci dětí a mládeže

–          Střídavá péče

–          Zájem a blaho dítěte

–          Počítačová kriminalita

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *