Strážníci pokračují v častějších kontrolách majitelů psích miláčků

Plzeňští strážníci pokračují v častějších kontrolách majitelů psů. Na to, zda dodržují lidé na Borech povinnosti chovatelů zvířat vyplývající pro ně z městské vyhlášky, a zda po svých čtyřnohých miláčcích při venčení uklízejí, se přišli podívat v úterý večer i vedoucí představitelé samosprávy Městského obvodu Plzeň 3. Do terénu na kontrolu se strážníky vyrazili starosta městského obvodu Plzeň 3 Radislav Neubauer a místostarosta městského obvodu Plzeň 3 David Procházka.

V rámci této kontrolní akce, která trvala zhruba hodinu a půl, se strážníci zaměřili nejen na to, zda průvodci psů uklízí psí exkrementy, ale také na to, zda jsou zvířata řádně očipovaná nebo vybavena známkami. V databázi bylo rovněž ověřováno, zdali jsou jejich mazlíčci přihlášeni a je za ně zaplacen poplatek.

Kontrolou tentokráte prošly tři vybrané lokality – okolí nákupního centra Luna, Borský park a místo v Doudlevcích u řeky. Poctiví pejskaři, kteří měli vše v pořádku, obdrželi malý dárek v podobě zásobníku na sáčky na exkrementy, jež by měl být pro ně nezbytným pomocníkem při venčení psů. Zkontrolována byla desítka občanů venčící své psy. Jedna z průvodkyň, která venčila malé tří měsíční štěně byla hlídkou, která ji kontrolovala seznámena s povinností psa označit čipem po dovršení šesti měsíců věku štěněte.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Ivana Sedlecká napsal:

    Prosím též kontrolu území Valcha ,konkrétně u Černého mostu KDE JE CESTA LEMOVÁNA PSÍMI VÝKALY, pravidelně tam venčí pejskaři ráno po 6:00 a nikdo se neobtěžuje po svém psu uklidit.Pak tam procházíme s vnoučkem a má na botech psí exkrementy.Někdy se výkaly objeví přímo na cestě.Je to nechutné!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *